Lifestyle

September 8, 2020 | 8:16

Arsyeja pse gjithmonë dashuroheni me një person të gabuar, sipas zodiakut

A jeni ndjerë ndonjëherë sikur jeni dashuruar me një person të gabuar? Nëse e keni, mbase mund ta kuptoni pse falë shenjës tuaj të zodiakut.

Dashi

Ju jeni një person energjik dhe aventuresk, prandaj mendoni se është plotësisht e arsyeshme që thjesht dëshironi të dilni me dikë si ju. E keni të vështirë të gjeni dikë që i përshtatet niveleve tuaja të larta të energjisë dhe etjes tuaj për aventura. Pavarësisht se sa të vështirë dukeni, thjesht nuk e keni gjetur ende atë person. Duhet të kuptoni që ndoshta personi që është perfekt për ju është dikush që është krejtësisht i kundërt me atë që kërkoni. Ndoshta keni nevojë për dikë të “zbutur” dhe të relaksuar për të kompensuar personalitetin tuaj të fortë.

Demi

Ju jeni disi kokëfortë dhe i fortë për të mirën tuaj. Ndonjëherë është më mirë të largohesh kur gjërat nuk funksionojnë. Nuk ka nevojë të mbani një marrëdhënie nëse nuk ka kimi. Herë pas here ju duhet t’i besoni instinkteve tuaja dhe të pushoni së qeni kaq kokëfortë. Pranoni që është më mirë të kërkoni gjëra më të mira sesa të bllokoheni në të njëjtin vend pa dashuri.

Binjakët

Ju distancoheni nga njerëzit që mendojnë për të ardhmen dhe janë agresivë kur bëhet fjalë për të ndjekur atë që duan në jetë, por kjo është pikërisht ajo që ju nevojitet. Ju jeni paksa të kujdesshëm dhe keni frikë të mos lëndoheni. Ju mbroni veten nga njerëzit deri në pikën ku praktikisht krijoni vetminë tuaj. Ju nuk duhet të keni frikë të lini të tjerët, veçanërisht kur ata bëjnë përpjekje, të jenë pjesë e jetës tuaj. Ju duhet të maturoheni në këtë drejtim dhe ta lejoni veten që të jeni të ndjeshëm herë pas here.

Gaforrja

Ju kujdeseni shumë për një person dhe kjo dëmton marrëdhënien tuaj. Ju gjithnjë tërhiqeni disi nga shpirtrat tepër “të papërsosur” dhe të varur. Ju pëlqen të jeni personi që kujdeset për të tjerët, sepse gjithmonë keni qenë kështu. Në realitet, ju jeni ai që lëndohet dhe duhet të gjeni dikë që dëshiron të kujdeset për ju në mënyrë që të ndryshoni.

Luani

Luani njihet gjithmonë për një personalitet shumë të fortë dhe kërkues. Ju jeni një udhëheqës dhe keni pritje të mëdha nga njerëzit. Ju pëlqen të jeni ai që gjithmonë vendos drejtimin për të tjerët dhe shpesh njerëzit ndihen rehat nën drejtimin tuaj. Sidoqoftë, kjo karakteristikë mbart marrëdhëniet tuaja dhe nuk është gjë e mirë. Ju nuk mund të keni një partner të nënshtruar dhe që  nuk ju sfidon kurrë. Ju nuk doni një vartës ose një ndjekës. Ju dëshironi dikë që është në të njëjtin nivel me ju dhe që është në gjendje të udhëheqë si ju.

Virgjëresha

Natyra juaj e zhytur në mendime ju çon në një vend të vetmisë dhe ju nuk doni të ngecni atje. Ndaloni së kërkuari dikë që është pasiv dhe i gatshëm të lërë gjithë stimujt tuaj intelektualë të kalojnë. Ju keni nevojë për dikë që është në gjendje të angazhohet me ju në një mënyrë të thellë dhe inteligjente.

Peshorja

Peshorja është gjithmonë aq simpatike sa askush nuk mund ta ndihmojë, por të dashurohet me të. Sidoqoftë, kjo magjepsje ka grumbulluar brenda jush doza të prezumimit që duhet të rregullohen. Ju do të duhet të dilni me dikë me të cilin keni nivele të larta të kimisë, por që gjithashtu vepron si një “qetësues”. Ju duhet dikush që ka aftësinë të jetë i sinqertë dhe i fortë me ju, për t’ju treguar të metat dhe gabimet tuaja.

Akrepi

Ju keni një personalitet shumë të fortë dhe të pavarur. Ju gjithmonë keni aftësinë për të marrë gjërat që dëshironi me punë të palodhur dhe inteligjencë. Sidoqoftë, për të pasur një marrëdhënie që funksionon, duhet të jeni me dikë që përputhet me pikat tuaja të forta. Ju nuk keni mundësi të keni një partner pasiv, të nënshtruar, i cili përkulet para vullnetit tuaj.

Shigjetari

Ju jeni një nga njerëzit më optimistë në botë. Ju gjithmonë pëlqeni të shijoni mrekullitë dhe bukurinë që jeta ju ofron. Ju pëlqen të keni një këndvështrim pozitiv për shoqërinë dhe gjithmonë të ikni nga pesimizmi dhe negativiteti. Sidoqoftë, nëse doni që marrëdhënia juaj të funksionojë, duhet të dilni me dikë që do të kompensojë pozitivitetin tuaj. Ju keni nevojë për dikë që ju tregon realitetin e ashpër të botës pa e turbulluar plotësisht shpirtin tuaj.

Bricjapi

Mos ndjeni se duhet të jeni gjithmonë të pavarur dhe të mbështetur te vetja. Është në rregull nëse jeni në një lidhje me dikë që mund t’ju bëjë të ndiheni sikur po kujdeset për ju. Ju nuk duhet të përballeni gjithmonë vetëm me botën, për këtë janë marrëdhëniet.

Ujori

Ju jeni një robot. Ju i konsideroni emocionet si dobësi dhe mendoni se marrëdhëniet mund të funksionojnë vetëm nëse barten me robotë të tjerë. Sidoqoftë, kur dilni me dikë që nuk zgjon emocione, marrëdhëniet tuaja nuk do të kenë asnjë shkëlqim. Ju duhet të jeni me dikë që mund të ofrojë kontrast me botën tuaj bardh e zi.

Peshqit

Ju tërheqin gjithnjë marrëdhëniet e dhunshme dhe manipuluese për shkak të natyrës së personalitetit tuaj. Ju pëlqen të mbështesni njerëzit dhe shpesh nuk mendoni shumë për veten tuaj. Ndaloni së qeni kaq vetëmohues me veten tuaj dhe gjeni dikë që e dini se nuk do të abuzojë me mirësinë dhe dashurinë tuaj. Kjo është mënyra e vetme për të qenë të suksesshëm në dashuri.

 

 

Burimi / https://italiafeed.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top