Këshilla & Arsye

August 10, 2018 | 8:10

Arsyet pse nuk gjeni dot një të dashur

Dashuria është në ajër, dashuria është kudo rreth nesh, dashuria është ajo që të duhet. A ju bën të ndiheni të mërzitur? Mos u shqetësoni, shumë njerëz vuajnë për të gjetur dashurinë e tyre të vërtetë. Në fakt, sa më e zgjuar të jesh, aq më e vështirë do jetë për ty. Kemi gjetur disa arsye pse ja mbathim kur bëhet fjalë për dashuri dhe pse nuk duam të kemi një lidhje

Mendon se nuk je e bukur mjaftueshëm

Stop shpenzimit të orëve para një pasqyre duke kërkuar për defektet tuaja dhe bëni gjëra që ju bëjnë të lumtura.

Je duke kërkuar për partnerin perfekt

Mundohu të kesh një sens humori të kënaqshëm, mos lejoni të tjerët t’ju mërzisin apo zhgënjejnë

Injoron shenjat

Kushtoji rëndësi!

Krahason veten me dikë tjetër

Instagrami nuk është real, mos e krahasoni veten me Gigi Hadid, Kendall Jenner apo ndonjë tjetër, duaj veten!

I kushton shumë vëmendje fjalëve të shoqes tënde

Kërko këshillë vetëm nëse me të vërtetë e do atë, mos u kushto shumë vëmendje fjalëve të shoqes vetëm se ajo ka patur një eksperiencë të pahijshme. Jo të gjitha situatat janë njëlloj.

Mund të dukesh e frikshme për të tjerët

Buzëqesh shumë, fol me të tjerët që të krijojnë përshtypje të mirë për ju.

Kërkon për këshilla

 

Burimi / intv.al

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com