Në fokus

November 23, 2017 | 10:42

Ata kanë nevojë vetëm për mirënjohjen tonë

Janë të rinj, të zgjuar, plot ëndrra, ambicie dhe me arritje të larta. Ata nuk kanë nevojë të kërkojnë ndihmë, sepse janë të qartë se cilat burime janë në dispozicion të tyre.

untitled

Ata kanë nevojë vetëm për mirënjohjen tonë.

Në hulumtimin pozitiv të psikologjisë, mirënjohja është e lidhur fort dhe vazhdimisht me lumturi më të madhe. Mirënjohja i ndihmon njerëzi të ndiejnë më shumë emocione pozitive, të shijojnë përvojat e mira…

Nëntori vjen së bashku me festat dhe nuk ka stoli më të bukur për qyetin se nxënësit me rezultate të shkëlqyera.

 

💯 më të mirët! 👫✅👏 Aseti më i madh i një qyteti nuk janë rrugët, ndertesat e makinat – jane njerezit! 👨‍🎓👩‍🎓👏 Ndaj këte fundvit kemi “stolisur” Tiranën me 100 gjimnazistet me mesataren 10 për të frymezuar qytetin se puna e përpjekja nuk shkon kurrë dëm! BRAVO! 🎓📚👏👏

 , shkruan kryebashkiaku Erion Veliaj.
untitled
To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com