Mirëqenie

July 10, 2018 | 10:27

Bamjet pastrojnë veshkat nga toksinat dhe sjellin një sërë përfitimesh të tjera

Ushqimet janë mjekimet më të mira për të trajtuar sëmundje të ndryshme.  Nëse keni nevojë të pastroni veshkat nga toksinat, atëherë zgjidhni bamjet.

Pikërisht tani është sezoni i tyre dhe nuk ka rëndësi si e konsumoni, të zier, të gjallë, të skuqur apo turshi, ajo është e shëndetshme në çfarëdo lloj mënyre.

Veç të tjerash, bamjet qetësojnë edhe simptomat e astmës dhe ulin kolesterolin e keq, përmirësojnë imunitetin, ndalojnë problemet e veshkave dhe ndihmojnë nëse vuani nga diabeti.

Është provuar edhe se bamjet përmirësojnë glukozën lidhur me problemet e thithjes në stomak.

Prandaj, merrni 4 bamje të freskëta, pritini kokat dhe bishtat. Vendosini të prera në ujë që të rrinë gjithë natën.

Pini ujin përpara se të hani mëngjes. Kjo do të ndalojë dëshirën për të ngrënë gjatë ditës dhe do të normalizojë sheqerin në gjak.

 

Burimi / gsh.al

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com