Këshilla & Arsye

November 11, 2017 | 8:10

Çaj me xhinxher për humbje në peshë

Ekstrakti i bimëve natyrale është shumë efektive në trajtimin e patologjive të ndryshme, por gjithashtu mund të ndihmojë për të humbur peshë dhe për të aktivizuar procesin natyror që trupi ynë të djegë yndyrnat e grumbulluara.

Përveç ndihmës për të humbur peshën, çaji me xhinxher, kanellë dhe lëng limoni rrit mbrojtjen kundër sëmundjeve të tilla si bronkit, dhe stimulon mbrojtjen e sistemit imunitar.

Përgatitja e këtij çaji bimor është shumë e thjeshtë dhe kërkon vetëm përbërës natyralë, shumë të lehtë për t’u gjetur.

Përbërësit: 2 shkopinj kanellë, 3 limonë të freskët të prerë në feta, 1 copës xhinxher, 750ml ujë dhe disa fletë mente.

Vlojeni ujin, shtojini kanellë, limonin, xhinxherin dhe lërini në zjarr për 25 minuta. Në fund shtojini fletët e mentes, më pas filtrojeni dhe shërbejeni.

 

Përgatiti Orjona Tresa / Burimi http://www.rimedio-naturale.it/

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com