Mirëqenie

January 7, 2021 | 8:36

Çajrat e duhur bimorë për të pastruar trupin pas festave

 

Për të pastruar trupin, pas ngrënies së Krishtlindjes dhe Vitit të Ri, provoni të përgatisni në shtëpi çaj xhenxhefili ose një me bazë hiperikum, balsam limoni dhe murrizi.

1

Çajra pastrues bimorë

E keni tepruar me ushqimin gjatë sezonit të festave dhe tani ndjeheni i lodhur dhe i fryrë? Nëse përgjigjja është po, zgjidhja e problemit tuaj është një çaj bimor pastrues i mirë me të cilin do të ndihmoni trupin të eliminojë toksinat e tepërta.

Çajrat e bazuara në hiperikum, balsam limoni dhe murrizi janë të shkëlqyera, gjithashtu ideale për të luftuar ankthin dhe stresin. Mbushni një çajnik, shtoni 40 gram lëvore hiperikum, 30 gram balsam limoni dhe 15 gram murriz dhe lëreni për disa minuta. Falë këtij çaji bimor do të ndiheni të qetë dhe në gjendje të flini më mirë.

Recetë çaji bimor me xhenxhefil

A e dini se mund të përgatisni edhe një çaj të mirë pastrues me xhenxhefil? I pasur me vajra thelbësorë si zingiberene, kurkumen, kanfor dhe përbërës të tjerë aktivë të quajtur xhenxhefil që kryejnë veprim analgjezik, antioksidues dhe baktervrasës, xhenxhefili është një ilaç efektiv edhe në rast të dhimbjes së kyçeve, dhimbjes së kokës, kollës dhe ftohjes. Thjesht shtoni pak xhenxhefil të integruar në një çaj bimor ose në supë për të eliminuar ndjenjën e mbingarkesës tipike të një gjendjeje me ethe.

2

Përfitimet e çajit të xhenxhefilit

Dhe kjo nuk është e gjitha: çaji i xhenxhefilit ndihmon gjithashtu në djegien e dhjamit të tepërt.

Ja se si ta përgatisni atë:

Pritini xhenxhefilin në feta të holla duke marrë parasysh që për çdo filxhan do t’ju duhen rreth 4-5 feta.

Zieni ujin e nevojshëm për secilin filxhan, shtoni fetat e xhenxhefilit dhe më pas uleni zjarrin.

Lëreni të vlojë derisa të filloni të ndjeni aromën e pagabueshme të xhenxhefilit.

Ëmbëlsojeni për shije me sheqer ose mjaltë. Limoni është gjithashtu i mirë, edhe nëse eliminon disi ndjesinë pikante të xhenxhefilit.

Pini çajin bimor kur është akoma i nxehtë ose hidheni në një shishe, mbajeni në frigorifer dhe konsumojeni të ftohtë brenda 3-4 ditëve.

 

Përgatiti Orjona Tresa / Burimi nonsprecare.it

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top