FB

April 1, 2024 | 7:01

Çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë fillim prilli?

 

Mendoni për atë si një botë ku planetet thashethemojnë për njëri-tjetrin, yjet lëshojnë sekrete për ju, dhe ngjarjet tuaja më të mëdha të jetës shpjegohen nga qeniet qiellore. Mendoni se si të shkruani më të mirën tuaj për disa këshilla se si të trajtoni çuditshmërinë e sotme. Është koha për një tjetër astro-gëzim përmes horoskopit tuaj të përditshëm.

zodiakkkk

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju duhet të vlerësoni se me kë rrethoni veten. Hapuni për njerëzit që vërtet përsërisin të njëjtën energji si ju. Dhe merrni një moment për të thënë faleminderit për ata miq më të afërt ose anëtarët e familjes që kanë qenë pranë jush përmes gjithçkaje.

 

Demi (20 Prill – 20 maj)

Është e rëndësishme që të kujtojmë të vlerësojmë gjërat e vogla në jetë. Filloni ditën tonë duke qenë mirënjohës për gjithçka që kemi në jetën tonë tani, dhe vazhdoni çdo ditë duke treguar vlerësim për gjërat që na bëjnë të lumtur.

 

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Forca juaj qëndron në thellësinë tuaj emocionale. Përdoreni atë për t’i kthyer plagët e kaluara në mençuri dhe të mësoni t’i besoni zorrëve tuaj. Kur bëhet fjalë për dashurinë, ndiqni kudo që t’ju çojë zemra juaj. Jeta ka momentet e saj të ëmbla nëse jeni të hapur për t’i pranuar ato.

 

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Është e rëndësishme që të kujtojmë të vlerësojmë gjërat e vogla në jetë. Filloni ditën tonë duke qenë mirënjohës për gjithçka që kemi në jetën tonë tani, dhe vazhdoni çdo ditë duke treguar vlerësim për gjërat që na bëjnë të lumtur.

 

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Dihet që gjërat nuk kanë qenë të lehta për ju. Por e kaluara juaj ju ka bërë ai që jeni sot, dhe kjo është një gjë e bukur. Bëhu nxitësi juaj më i madh kur kohërat bëhen të vështira.

 

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Problemi me të qenit po aq i apasionuar pas jush është se jo të gjithë do të jenë në gjendje të përgjigjen. Ju duhet të investoni tek njerëzit që ju takojnë në gjysmë të rrugës dhe të lini të kenë nevojë për të rregulluar gjithçka.

 

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Është koha për të hapur portalin tuaj! Merrni kristalet dhe qirinjtë tuaj, sepse sezoni i manifestimit ka mbërritur! Udhëzuesit tuaj të shpirtit janë të gatshëm të ndihmojnë që ëndrrat tuaja më të egra të bëhen realitet!

 

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Kur kaloni ndryshimin, duhet të jeni me mendje të hapur për mënyrën sesi manifestohet në jetën tuaj. Përqafoni çfarëdo transformimi të qëndrojë përpara, sepse pranimi i kësaj pjese do t’ju lejojë të përhapni krahët tuaj si një flutur.

 

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Duhet të pyesni veten nëse çfarëdo që po bëni ju bën të lumtur dhe të përmbush qëllimin tuaj në jetë. Vallëzoni nëpër jetë me njëbrirësh të tjerë dhe përqafoni çdo gjë të bukur që vjen me të.

 

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mos lejoni që fatkeqësia t’ju largojë nga ajo që është me të vërtetë e rëndësishme. Mos harroni kush jeni dhe cilat janë qëllimet tuaja. Të gjithë kemi pengesa, por varet nga ju që të vendosni nëse ata do t’ju ngadalësojnë ose do t’ju japin qëllim.

 

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

I gjithë ky sukses i ri mund të jetë i tepërt, por nuk do të humbasë vëmendjen pse filluat. Mendoni për universin si një pasqyrë, duke treguar vetëm atë që përputhet me qëllimet tuaja. Përdoreni këtë kohë për të sqaruar qëllimet tuaja dhe për të rishikuar rezolutat e vjetra.

 

Peshqit (19 shkurt – 20 Mars)

Zorra juaj do të jetë shoku juaj më i mirë sot. Njihni ata që ju ngrenë lart dhe ata që ju rrëzojnë. Thuaj “Jo” nëse duhet; Mos kini frikë të përdorni instinktet tuaja. Në çështjet e zemrës, hiqni syzet me ngjyrë trëndafili dhe shihini gjërat ashtu siç janë. Mund të dëmtojë, por gjithashtu do të ndihmojë në ndërtimin e një realiteti më të mirë.

 

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top