FB

July 6, 2021 | 8:10

Dashuria, si të shkelësh ombrellën e fqinjit

Bregu i detit dhe dielli janë klima ideale për të ndezur dëshirat e dashura dhe për të krijuar situata takimi me miq të rinj dhe partnerë të mundshëm. Duke qenë në një kostum banje, moti i nxehtë dhe dëshira për t’u argëtuar ulin shumë mbrojtje dhe i bëjnë më të lehta qasjet. Ndërsa rregulli do të ishte që t’ia linit rolin e gjahtarit mashkullit, ka shumë mënyra për të zgjuar kuriozitetin e një burri dhe për ta shtyrë atë të dalë përpara.

Vështrimi para së gjithash – Edhe nën syze dielli, vështrimi është arma e parë që shfrytëzohet. Shikoni me vëmendje djaloshin që ju intereson – nëse ai nuk është plotësisht i mpirë, ai do të përfundojë duke kuptuar se po e shikoni. Kur ai t’ju ketë vërejtur, menjëherë shikoni larg, pastaj kthehuni për ta parë atë, buzëqeshni dhe anoni kokën anash, duke ulur sytë. Me pak fat, edhe ai do të të buzëqeshë dhe mbase do të afrohet: në atë moment lidhja është bërë, kjo është një teknikë e vjetër, por që funksionon.

Ndihmë nga një qenush – Nëse keni një qenush dhe rregullat e plazhit e lejojnë atë, merreni me vete në bregdet. Nëse ai ndalet për ta përkëdhelur dhe fillon të luajë, fillimi i një bisede do të jetë një lojë fëmijësh. E njëjta gjë nëse pronari i qenit është ai: kapërcejeni frikën tuaj të mundshme, kërkoni leje për t’i dhënë kafshës një përkëdhelje, pastaj filloni një bisedë me zotërinë e tij. Një djalë që kujdeset për një kafshë është zakonisht i besueshëm dhe i kujdesshëm.

Atmosfera romantike – Pas kontaktit të parë, përpiquni të zgjasni qëndrimin tuaj në plazh deri pasdite vonë: dritat e të ashtuquajturës “ora e artë” që i paraprin perëndimit të diellit do t’ju bëjnë të dukeni më të bukur dhe tërheqëse. Një aperitiv në perëndim të diellit është lartësia e romancës dhe me pak alkool mund të shkrijë shumë rezistenca.

Loja me dënime – Nëse jeni të aftë të luani, një goditje e lehtë paksa e rrezikshme mund ta ulë topin drejt tij. Marrja e tij mbrapa, kërkimi i faljes për shqetësimin me buzëqeshjen në fytyrën tuaj, është një mënyrë e shkëlqyeshme për të thyer akullin. Paralajmërim: nëse nuk mund të godisni një top qoftë edhe gabimisht, harrojeni atë: do të dukeshit si një i ngathët dhe shqetësues. Mund të përqendroheni edhe në këtë aspekt, por duhet një dozë e mirë aftësie dhe nervi.

Bashkohuni në grup – Nëse ai është në plazh me një grup miqsh, përpiquni të bashkoheni, mbase filloni një bisedë me një nga miqtë e tij femra. Në atë moment, njohja me të gjithë në grup dhe veçanërisht me të, bëhet më e lehtë.

Krem kundër diellit – Edhe këtu ju duhet pak guxim. Përhapni pak krem dielli dhe më pas kërkoni që të vendosë pak në shpinë, atje ku nuk arrini. Nëse ai e ka marrë karremin, ofrohuni t’ia përhapni edhe atij. Nëse, siç ka të ngjarë, ai do të refuzojë sepse burrave nuk u pëlqejnë kremrat, tregojini se ai po digjet. Përfitoni nga momenti për të filluar një bisedë.

Foto – Nëse ai është duke notuar ose duke luajtur sport, bëj sikur e injoron, por bëj foto të tij me celularin. Në fund, zgjidh më të mirën dhe tregoja atij, duke i thënë që e ke marrë rastësisht duke fotografuar panoramën: nëse arrin ta ngacmosh dhe ai tregon interes, propozoji t’ia dërgosh atij në ËhatsApp: në këtë mënyrë ai do të detyrohet t’ju japë numrin e tij të telefonit.

Spërkatja në ujë – Nëse jeni të dy në ujë, simuloni një gjest të vështirë dhe spërkateni me ujë, ose bëni sikur trembeni dhe bini duke e goditur atë. Nëntë herë nga dhjetë, ai do të shtrijë dorën për t’ju ndihmuar. Nëse jeni e mirë në aktrim dhe një notare e aftë, mund të simuloni një hap larg tij dhe të shpresoni se ai do të vijë t’ju shpëtojë.

Dushi pas banjës – Kjo është një nga rastet kur është më lehtë të hapësh një bisedë ndërsa qëndron në radhë duke pritur. Një koment mbi nxehtësinë, mbi banjën me flluska ose mbi “sa i pastër është uji i detit sot” është një klasik i një suksesi të sigurt.

Dhe nëse ai e ka marrë karremin… – Kur akulli është thyer ju duhet të jeni të vendosur dhe të shpejtë, por jo të nxituar. Nëse ai nuk e bën këtë, propozoji një moment për të bërë një bisedë, si një akullore ose një shëtitje në bregdet ose çfarëdo që sugjeron imagjinata jote. Në këtë pikë, është radha juaj të interesoheni dhe ta intrigoni atë.

 

Burimi / https://www.tgcom24.mediaset.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top