FB

February 13, 2021 | 8:06

Femra që keni përkrah ju pëlqen dhe doni t’i propozoni… Por cila është unaza e duhur?

Pra, po mendoni t’i propozoni, ose kohët e fundit jeni fejuar, por ende nuk keni zgjedhur një unazë. Nuk je vetëm. Një varg i gjerë stilesh, metalesh dhe gurësh të disponueshëm mund ta bëjnë një makth blerjen e unazave të fejesës, veçanërisht nëse e fejuara juaj është e pavendosur. Gjetja e unazës së përsosur mund të jetë një detyrë shqetësuese pasi kjo do të jetë një bizhuteri që do t’ju kujtojë përgjithmonë këtë fazë magjike në jetën tuaj.

Shikoni hapat e mëposhtëm, të cilët do t’ju ndihmojnë të gjeni unazën tuaj të përsosur.

Gërvisht gishtat

Ju nuk jeni nga ata që kopjoni, por është një ide e mirë të kërkoni frymëzim nga unaza e çdo femre që njihni. Kushtojini vëmendje të veçantë ngjyrës, metalit dhe përfundimit. Mund të jetë e vështirë të kuptosh plotësisht cilësinë e çdo unaze, por arrin të kuptosh stilin që po kërkon. Ju mund të doni ar të bardhë, safir ose një formë zemre. Sido që të jetë, ju vëreni atë që ju pëlqen, nxirrni smartphone-in tuaj dhe bëni një foto.

Artikuj teknik

Nëse po mendoni të zgjidhni më të mirën e unazave, shanset janë që po konsideroni një diamant të hollë për propozimin tuaj të afërt. Në lidhje me këtë duhet t’i mësoni vetes katër gjëra të rëndësishme: prerja, ngjyra, qartësia dhe karat, në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të shkoni me besim tek një tregtar me diamante të specializuar dhe të zgjidhni lirisht diamantin e përsosur. Më pas do të jeni në gjendje ta çoni atë te një argjendari dhe të krijoni një unazë për partneren tuaj. Pasja e një bizhuterie që është porositur posaçërisht për ju do ta bëjë fejesën tuaj edhe më të veçantë.

Shumë larg traditës

Ju mund të zgjidhni diçka krejtësisht ndryshe për të zbukuruar gishtin e të fejuarës suaj. Nëse jeni një çift i çuditshëm që shpesh nuk bini dakord me aspektet tradicionale të jetës, lejoni që kjo të pasqyrohet në zgjedhjen tuaj të bizhuterive. Merrni parasysh format dhe materialet e ndryshme që mund të përdorni. Dëshironi një ar të verdhë tradicional, një platin të fortë ose një shirit bakri më të çuditshëm? Ju mund zgjidhni një gdhendje personale brenda unazës ose të zgjidhni një bizhu me një shtresë druri arre. Mundësitë janë të pafundme kur bëhet fjalë për krijimin e një bizhuterie unike për partnerin tuaj.

Pavarësisht nëse jeni duke filluar një fejesë të shkurtër apo të gjatë, unaza nënkupton përkushtimin tuaj ndaj njëri-tjetrit. Do të jetë një simbol që e fejuara juaj, që së shpejti do të bëhet grua, do ta mbajë për gjithë jetën. 

 

 

Burimi / https://beautyandthemist.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top