FB

May 14, 2022 | 8:10

Filloni mëngjesin tuaj me këtë pije hidratuese dhe që mbështet tretjen

Nëse një nga qëllimet tuaja prioritare për mirëqenien është tretja e shëndetshme, atëherë duhet të filloni t’i kushtoni rëndësi. Ndonëse nuk është sekret që konsumimi i një diete të mbushur me fruta dhe perime të pasura me fibra është një nga hapat e parë më të mirë për të mbështetur rregullsinë, le ta pranojmë, ndonjëherë keni nevojë për pak mbështetje përtej kësaj.

raw-food-green-kale-smoothie-3377470-hero-01-516cc37432204c06ac315251dc84e638

Nëse e gjeni veten duke u përpjekur të punoni me fibra të mjaftueshme në mëngjes, ose thjesht po kërkoni një mbështetje shtesë të zorrëve, ky smoothie i shëndetshëm për tretjen mund të jetë një shtesë e shkëlqyer për rutinën tuaj.

Me një bazë të thjeshtë uji kokosi, ky lëng i gjelbër me fibra jo vetëm që do të ushqejë trupin tuaj me lëndë ushqyese të rëndësishme, por gjithashtu do të mbështesë hidratimin. Ky pluhur zarzavate përfshin gjithashtu një sërë frutash dhe perimesh organike, duke përfshirë leshterik, spirulinë, lakër jeshile, brokoli, karrota, panxhar dhe një shumëllojshmëri manaferash – vetëm për të përmendur disa pika kryesore.

Përbërësit

spinq

ananas të ngrirë dhe të freskët

kastravec

xhenxhefil

1 lugë gjelle lëng limoni

1½ filxhan ujë kokosi ose ujë të rregullt

Metoda

Përzieni spinaqin, kastravecin, xhenxhefilin dhe ananasin me një spërkatje ujë nëse blenderi juaj ka nevojë për të. Hidheni në një gotë. Shtoni limon dhe sipër me ujë kokosi! Pini në mëngjes me stomakun bosh për rezultate më të mira dhe kënaquni!

Shënim: Nëse dëshironi, mund të shtoni në blender edhe ujin e kokosit dhe lëngun e limonit; sido që të jetë, funksionon!

 

 

Përgatiti K.I / Burimi www.mindbodygreen.com

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top