Dëshmi

January 8, 2018 | 10:50

Horoskopi: Dymbëdhjetë ritualet e vogla për të sjellë fat të mirë për muajt që do të vijnë

Dymbëdhjetë ritualet e vogla për të sjellë fat të mirë për muajt që do të vijnë:

1

Viti i ri sapo ka filluar dhe të gjithë do të donin të donim ndonjë rit që të ishte magjik dhe i veçantë. Ju nuk keni nevojë të merrni përbërës të çuditshëm apo ilaçe magjike: ka disa rituale të vogla dhe të thjeshta që janë të arritshme nga çdokush për të tërhequr fat dhe ngjarje pozitive në këto ditë të para të vitit. Horoskopi sugjeron se çfarë duhet të bëni bazuar në shenjën tuaj të zodiakut, për ta jetuar 2018-ën në harmoni me yjet!

DASHI – Me mbërritjen e vitit të ri, duhet të përgatiteni për të liruar hapësirë në jetën tuaj, për të pastruar ato që nuk ju nevojiten më dhe nuk kanë dobi për rritjen tuaj. Sugjerimi është që të shkruani në një copë letre të ricikluar atë që nuk dëshironi më, zakonet që dëshironi t’i lini pas në vitin 2018 dhe emrat e njerëzve që mendoni se nuk i doni më në jetën tuaj. Rilexojeni fletën dhe pastaj e digjni atë (duke u siguruar që të tërhiqni vëmendjen e atyre që keni përreth). Merrni me vete ndjenjën e çlirimit që ju duhet.

DEMI – Për ju që e adhuroni ushqimin e mirë, një ritual i mirë mund të jetë të gatuani diçka për njerëzit rreth jush, duke treguar se ju jeni në gjendje të shkoni përtej keqkuptimeve që mund të ekzistojnë mes jush. Këtë javë të parë të vitit, ia kushtoni përgatitjes së një pjate të mirë me thjerrëza që, si zakonisht, ata përdoren për të tërhequr. Shpikni disa receta të reja që do të mahnisin shijen e mysafirëve tuaj të dashur apo darkuesve me fat.

BINJAKËT – Për të filluar vitin me frymën e duhur, është e rëndësishme që t’i tregoni mirë vetes atë që keni bërë gjatë vitit të kaluar dhe atë që dëshironi të bëni në vitin e ri. Merrni një fletë bosh dhe shkruani se çfarë doni nga ky vit. Injoro gjërat që shkuan keq dhe që nuk kanë kuptim t’i përsërisni më. Pastaj, në të njëjtën fletë, shkruani së paku dhjetë gjëra që doni t’i realizoni gjatë vitit 2018 dhe të filloni të mendoni për çdo strategji që mund të jetë e dobishme.

GAFORRJA – Në pritje të një viti që mund të jetë me sakrifica, apo nga goditje të papritura të fatit, yjet sugjerojnë që të blini një amuletë të vogël fatsjellës (dhe do të ishte edhe më mirë nëse mund t’ia dhuroni dikujt nga një person i dashur). Mund të jetë një varëse, një monedhë, një gur ose një unazë. Sigurohuni që gjithmonë ta mbani atë me vete, për t’ju kujtuar se, edhe në kohë vështirësish, ekziston një forcë që ju udhëzon dhe ju kujton për të mbajtur dritën e shpresës.

LUANI – Keni frikë se viti i ri mund të jetë më pak emocionues se ai i mëparshmi. Është e rëndësishme, megjithatë, që të mos e humbni buzëqeshjen tuaj dhe të besoni në aftësitë tuaja. Mundohuni të kujtoni të gjitha gjërat e mira që ju kanë ndodhur në muajt e fundit, përpiquni të mbani mend se si jeni ndjerë dhe pastaj imagjinoni veten në vitin 2018 dhe bëni një vizatim të vetes, të fytyrës tuaj dhe në qoftë se ju doni edhe trupit tuaj, apo aksesorëve që nuk dëshironi t’i humbisni. Mbajini në mes të librit tuaj të preferuar!

VIRGJËRESHA – Yjet sugjerojnë që ju ta filloni vitin e ri me një dozë të mirë të krijimtarisë, të dobishme në çdo fushë të jetës suaj. Pyesni miqtë tuaj më të afërt (zgjidhni të paktën dymbëdhjetë, një për çdo muaj) për të shkruar në një biletë me ngjyrë një fjalë që ju përshkruan dhe ju përfaqëson. Mbani biletat tuaja në një kavanoz transparent që të mbahet në duar. Gjatë vitit, kur ju ndiheni të hutuar ose në humor të keq, peshkoni një dhe e lini veten të largoheni nga emocionet që ajo fjalë ngjall tek ju.

PESHORJA – Në vitin e kaluar ju patjetër keni patur mundësi për të grumbulluar shumë pasuri. Yjet këtë vit ju ftojnë për të hequr qafe rroba, çanta, pajisje dhe këpucë të vjetra dhe t’ua jepni me gëzim njerëzve në nevojë. Është një gjest i rëndësishëm për të treguar se jeni gati për të hequr qafe atë që nuk keni më nevojë për të vazhduar. Altruizmi dhe bujaria juaj mund të befasojnë familjen tuaj, që kurrë nuk do të mendonin se ju jeni të aftë për gjeste të tilla të thella.

AKREPI – Ky është viti yt! Fati ju ndihmon dhe tashmë e keni të vërtetuar këtë gjë. Ju vetëm duhet të bëni diçka të thjeshtë që mund t’iu ndihmojë ta bëni këtë fat dhe këtë besim të qëndrueshëm në burimet tuaja të brendshme dhe të jashtme. Yjet ju këshillojnë të blini një byzylyk të gjelbër, ose ta realizoni me dorë: një fjongo e thjeshtë prej satenesh në hijen e gjelbër është mirë gjithashtu. Ndër ngjyrat e ndryshme, jeshilja është edhe ngjyra e parave, gjithmonë e mirëpritur nga xhepat tuaj!

SHIGJETARI – Në pritje të një viti 2018 me shpenzime të rëndësishme, yjet sugjerojnë që ju ta inauguroni vitin me një bankë të re derrkucësh, gjithmonë duke u kujdesur që të lini mënjanë ca para. Është një sfidë e vështirë, por është ajo që ju duhet për të vazhduar dhe për t’u përmirësuar, duke testuar gjithçka që keni mësuar gjatë vitit të kaluar. Mos zgjidhni bankat derrkuc plastike ose një kapak që mund të hapet: merrni një në terrakote dhe me një shënues, shkruani një frazë që mund të jetë një burim frymëzimi.

BRICJAPI – Për ju pritet një vit i rëndësishëm, në të cilën mund të ndërtoni diçka që do të zgjasë me kalimin e kohës në shumë fusha të jetës suaj. Kurioziteti është aq shumë, sa yjet sugjerojnë që të lini mënjanë skepticizmin tuaj dhe të bëni një konsultim astrologjik ose tarologjik. Edhe nëse doni të besoni se kjo është një lojë e thjeshtë, në të vërtetë ju pëlqen ideja e marrjes së indikimeve “magjike” që mund t’iu udhëheqin në biznesin tuaj. Me siguri ju do të dini se si të hidhni me kujdes magjistarët e rremë!

UJORI – Ju e dini që një vit tinëzar dhe plot tension po ju pret nga këndvështrimi i biznesit. Për të zbrazur mendjen dhe për t’u përgatitur për risi pa stres dhe pa merak, yjet sugjerojnë të përfitoni nga këto ditë të para të vitit për të bërë një meditim të udhëhequr, dëgjoni me kujdes frymën tuaj dhe relaksoni trupin tuaj. Për ju që e doni botën virtuale, rrjeti ofron shumë lloje të ndryshme dhe do të ishte interesante të eksperimentoni me më shumë se një dhe pastaj të konsultoheshit me miqtë tuaj atë.

PESHQIT – Ju jeni të kënaqur me vitin e ri që po vjen dhe keni sigurinë se do të jetë më i mirë se ai që kaloi. Ndjeni një forcë dhe një vitalitet të madh brenda jush. Ajo që yjet sugjerojnë për ju është të shkoni në një librari ku nuk keni qenë kurrë më parë, drejtohuni në sektorin e epokës së re dhe të spiritualitetit dhe      frymëzohuni nga titulli i një libri që përputhet me situatën tuaj aktuale. Konsiderojeni si një udhëzues të vogël për të nxjerrë gjithçka nga çdo gjë dhe çdo person që do të takoni përgjatë rrugës tuaj.

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com