Aktualitet

February 12, 2024 | 6:15

Ikona e kinematografisë franceze në gjendje të rëndë shëndetësore, Alen Delon: Dua të vdes, jeta ka mbaruar”

Është 88-vjeç dhe gjendja e tij shëndetësore sa vjen e përkeqësohet. Ikona e kinematografisë franceze, Alen Delon vuan nga një sëmundje e cila po ia vështirëson jetën çdo ditë, aq sa aktori shprehet se nuk mund të vazhdojë më kështu.

delon

E ftuar në “Verissimo” në kanalin 5 në Mediaset, vajza e dytë e aktorit Alain Delon, Anouchka rrëfen: “Kur thotë se dëshiron të vdesë, në fakt kërkon ndihmë. Babai im Alain Delon ka një muaj që po përkeqësohet. Më vjen keq që duhet ta them këtë, por njerëzit duhet të dinë se gjendja e tij po përkeqësohet ndjeshëm”, thotë Anouchka, e cila shpjegon sesi terapitë e kanë reduktuar protagonistin e “Leopardit” në një brishtësi “të krahasueshme me atë të një fëmije”.
181123882-b1dc8f2d-e2d4-4d69-b8df-bc4c9e15326a

Sëmundja e Alain Delon e vendosur së fundmi nën kujdestarinë gjyqësore, është shënuar edhe nga një  konflikt i ashpër mes tre fëmijëve të aktorit Anouchka, Alain-Fabien dhe Anthony. Pikërisht në dhomën e ndenjies së “Verissimo”, djali i madh i aktorit, Anthony Delon, akuzoi motrën e tij se donte ta merrte të atin në Zvicër, larg shtëpisë së Douchy-t në Loire.
Në luftën e Delon, të gjithë besojnë se duan të mbrojnë patriarkun që është dobësuar pas goditjes së tij. Anouchka siguron se në Zvicër do të kishte kujdes mjekësor më adekuat sesa ai i marrë në Francë.

alain_delon_1959_rome

Delon: “Dua të vdes” – Pak javë më parë gazeta “Le Parisien” zbuloi se pas një kontrolli mjekësor Delon kishte shprehur dëshirën për të vdekur: “Dua të vdes, jeta ka mbaruar” mësohet të ketë thënë ai. Inspektimi shëndetësor u bë në kuadër të hetimeve për Hiromi Rollin, të denoncuar nga tre fëmijët e aktorit. Gruaja e treguar si kujdestare dhe partnere e aktorit raportoi tre fëmijët e Delon në tentativë për vrasje.

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top