Lifestyle

June 5, 2018 | 13:46

Ja si të veproni për të mbajtur gjithmonë erë të mirë…

Aroma e mirë, është një ndër gjërat më të mira që mund të ketë një mashkull dhe një femër. Nuk është e vështirë ta realizoni këtë gjë, edhe pa shpenzuar shumë.

Ja çfarë duhet të bëni:

  1. Hidratojeni lëkurën

Një lëkurë e thatë, nuk e përthith aromën e parfumit që ju vendosni. Kujdesuni që lëkura juaj të mos jetë e thatë, pasi nëse e keni të njomë do mbani aromë më të mirë.

  1. Hidhini aromë të mirë vendit ku flini

Duhet të hidhni në një sasi të caktuar, pasi mund t’iu pengojë të flini. Nëse hidhni aromë të mirë te jastëku juaj, do bëni që të flini të freskët dhe të qetë.

  1. Hidhini aromë të mirë rrobave

Veshjet kanë shumë rëndësi, në lidhje me aromën që mbajnë. Jeni ju që duhet t’i kushtoni rëndësi detergjentëve që blini.

  1. Kujdes me ushqimet që konsumoni

Ajo që hani mund të dalë  nga poret e trupit tuaj brenda 48 orëve, pasi keni konsumuar diçka. Kujdes, me erëzat pasi çlirojnë në lëkurë erë jo të mirë.

  1. Këpucët duan kujdes

Pasi keni kaluar një ditë të gjatë, kur të shkoni në shtëpi, hidhini aromë edhe këpucëve tuaj. Ndoshta era te këmbët mund të përhapet. Sigurisht, kujdesuni për këmbët tuaja, që të mbajnë erë të mirë.

 

Burimi / Intv.al

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com