Lifestyle

December 18, 2020 | 8:53

Kartolina e Krishtlindjes nga William, Kate dhe fëmijët. Ja mesazhet që fshihen prapa kësaj fotoje

Si në traditat më të konsoliduara, këtë vit William dhe Kate kanë pozuar për kartolinën e Krishtlindjeve, ata kanë shpërndarë një foto që i tregon ata në buzëqeshjet e tyre verbuese. Me veshje joformale, edhe fëmijët e tyre të mrekullueshëm George, 7, Charlotte, 5 dhe Louis, 2, të gjithë të mbledhur rreth nënës dhe babait në foton familjare të bërë në Amner Hall, rezidenca e vendit në Norfolk, nga fotografi Matt Porteous.

Por nëse në shikim të parë duket se ka kapur një moment si çdo foto e familjes, në realitet do të kishte mesazhe të vërteta të nisura nga çifti mbretëror për shikuesit dhe këto janë analizuar nga ekspertja e gjuhës së trupit, Judi James.

William dhe Kate, së bashku me fëmijët e tyre në kartolinën e Krishtlindjes: çfarë thotë ekspertja e gjuhës së trupit

Duke parë foton e Kate dhe William për Krishtlindje, sipas ekspertes së gjuhës së trupit është e qartë se Dukesha është “shtylla kurrizore” e familjes: “Kate Middleton duke mbajtur rreth belit vajzën e saj Charlotte tregon përfshirje dhe mbrojtje, ndërsa buzëqeshja e Princit George tregon ndrojtjen dhe lidhjen e tij të veçantë me babanë e tij”, shpjegon ekspertja, duke u ndalur në detajet e qëllimit, i cili megjithëse është dëshmi e një soliditeti autentik të bërthamës së familjes, tregon një studim të kujdesshëm ndaj sjelljes si pasqyrë e një strategjie komunikimi që nuk i lë asgjë rastësisë.

 

 

Burimi / https://www.today.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top