FB

August 8, 2022 | 8:45

Kate Middleton “imiton” Elizabeth II: ajo frymëzohet prej saj për t’u bërë një mbretëreshë perfekte

Kate Middleton iu bashkua familjes mbretërore në vitin 2011, kur ajo u martua me Princin William: ishte në atë moment që ajo braktisi statusin e saj si një e zakonshme, duke u bërë një mbretërore e plotë. Edhe pse ajo nuk ka lindur me gjak blu si të gjithë Windsors, ajo ka dëshmuar se është një princeshë e lindur, aq sa shumë janë të sigurt se ajo do të bëhet një bashkëshorte e përsosur mbretëreshe kur burri i saj të marrë fronin.

Gjëja që pak njerëz e dinë është se ajo po studion shumë për të arritur një rezultat të patëmetë: ajo është një vëzhguese e kujdesshme dhe ditë pas dite frymëzohet nga “më e mira në mbretëri”, Elizabeth II.

Sekretet e stilit të Kate Middleton

Sally Bedell Smith është biografja e Mbretëreshës Elizabeth II dhe njeh shumë nga sekretet e oborrit. Për shembull, kohët e fundit ajo zbuloi se ekziston një arsye shumë specifike pse Kate Middleton duket se ka lindur për të qenë mbretëreshë: ajo mësoi gjithçka duke vëzhguar aktualitetin sovran. Ajo është frymëzuar prej saj për sa i përket gjesteve, elegancës dhe mbi të gjitha stilit, mjafton të mendosh që shpeshherë merr hua bizhuteritë e kurorës që i përkisnin monarkut. Ashtu si kjo e fundit, edhe Middleton fokusohet shumë shpesh tek fustanet me ngjyra të ndezura, në mënyrë që të jetë e dukshme dhe e dallueshme në turmë (përderisa nuk i “vjedh shfaqjen” asnjë prej anëtarëve të familjes së saj). Me pak fjalë, Kate nuk ka ndjekur asnjë shkollë si “princeshë perfekte”, po mëson në fushë të gjitha truket për të qenë gjithmonë në krye.

Kate Middleton, një mbretëreshë e ardhshme moderne dhe diskrete

“Kate dhe monarku kanë shumë të përbashkëta: ata janë të dy besnikë, stoikë, të matur. Kate është mishërimi i përsosur i motos jozyrtare që drejton jetën publike të Mbretëreshës Elizabeth: “Kurrë mos u anko, kurrë mos shpjego. kurrë mos jep shpjegime”)” , shpjegoi biografi i Elizabeth II. Edhe pse dy mbretërorët kanë 56 vite diferencë, duket se ata janë bërë miq të ngushtë. Mirëpo, Middleton nuk synon të jetë një “kopje” e mbretëreshës: megjithëse ajo ndjek të gjitha diktatet e protokollit mbretëror, ajo gjithmonë arrin t’i shtojë monarkisë një prekje personale dhe moderne, dëshmi e faktit se njeriu mund të evoluojë pa hequr dorë nga tradita.Sa mezi presin ta admirojnë atë në fron përkrah Uilliam-it?

 

 

Përgatiti K.I / Burimi www.fanpage.it

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top