Lifestyle

October 10, 2018 | 15:03

Keira Knightley kritikon Kate Middleton për shfaqjen “e përsosur” menjëherë pas lindjes

Aktorja është kundër fotografive të famshme të dukeshës së Kembrixhit, jashtë Lindo Wing disa orë pas lindjes së fëmijëve të saj. “Ato ushqejnë një vizion të rremë”, shkruan ajo dhe rrëfen për lindjen e vajzës së saj, një ditë para Princeshës Charlotte

Keira Knightley, 33 vjeç, është nënë e një fëmije, Edie. Kate Middleton, nga ana tjetër, ka tre fëmijë: George, Charlotte dhe Louis. Aktorja, 33 vjeç dhe Dukesha e Kembrixhit, 36, lindën dy vajzat e tyre, në 2015, vetëm një ditë larg (Charlotte u lind më 2 maj, Edie në 1). Keira bën të ditur se nuk e vlerëson “shfaqjen” e paslindjes së gruas së Uilliamit. Ato foto ishin krejtësisht “joreale” dhe “mashtruese” për të gjitha gratë e tjera.

Aktorja shkruan në një kapitull, të titulluar The Weaker Sex, nga aktivisti Scarlett Curtis. “Ne ngrihemi dhe shikojmë në ekranin e televizorit. Ajo [Kate] ishte jashtë spitalit shtatë orë pas lindjes, me një pamje të përkryer dhe duke qëndruar mbi taka të larta. Ajo tregoi fytyrën që pjesa tjetër e botës donte të shihte”,shpjegon Knightley dhe imazheve që ajo iu referohet tashmë i kemi parë të gjithë. Kate, duke qëndruar në frontin e Lindo Wing të Spitalit të Shën Marisë në Londër me anëtarin e ri të familjes në krahët e saj.

“Fsheh. Fsheh dhimbjen tonë, trupin tonë të thyer, zemrën tonë të lënduar, hormonet tona të ndezura “, vazhdon Keira. “Kate, dukesh mirë, mos e trego fushën e betejës tënde. Shtatë orë pas luftës suaj me jetën dhe vdekjen, shtatë orë pasi trupi yt u ndërpre dhe një jete e përgjakshme doli. Mos e trego. Qëndroni atje me fëmijën në krahët tuaj dhe fotografohuni nga dhjetëra fotografë”.

Në vend të kësaj, realiteti është krejtësisht ndryshe. Dhe sipas aktores, gratë duhet të jenë më të hapura dhe të mos ushqejnë “një vizion të rremë” në kurriz të të gjithë të tjerëve. Keira pastaj kthehet tek vajza e saj dhe tregon mënyrën se si ajo erdhi në jetë: “Ju keni lindur duke bërtitur dhe me krahët lart. Mjeket të vunë mbi mua dhe ju pushuat së qari. Koka juaj u deformua. Më kujtohet, po, të vjellat, gjaku. Më kujtohet fushëbeteja ime. Fusha e betejës dhe jeta pulsuese. Dhe ne jemi seksi më i dobët? Vërtet?”.

Ujërat, shtoi jo kishin shembur rrugën, duke shkatërruar pantallonat e saj të preferuara. Shpesh, kjo mbetet e fshehur, gratë nuk flasin për këtë. Keira thotë se është koha për të ndryshuar: “Versioni i Kate është ajo që bota dëshiron të shohë, por nuk është e vërtetë.” Majin e kaluar, vetëm pas lindjes së djalit të tretë të Dukeshës, qindra gra angleze tashmë kishin dëshirë të shfaqnin fotot e tyre të vërteta pas lindjes në internet. Ende në spital, me flokë të çrregullt dhe të deformuar.

Dhe Kate, të jetë e ndershme, pas lindjes të tretë, bëri një shkëputje – nga angazhimet zyrtare mbretërore – prej pothuajse tetë muajsh: “Shpenzimi i kohës me fëmijët është një aspekt themelor i jetës familjare”.

 

Burimi / www.vanityfair.it

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com