Lifestyle

December 19, 2020 | 8:24

Këshillat që duhet të ndiqni këtë fundvit, sipas shenjës tuaj të zodiakut

Viti po mbaron dhe për ta përfunduar në mënyrën më të mirë, shenja juaj mund t’ju ndihmojë me këshilla shumë të rëndësishme!

Dashi

Është koha që të merrni pak kohë për veten tuaj dhe të jeni të mirë me veten tuaj, sepse ju është dashur të kaloni gjëra të mëdha. Jepini vetes hapësirë për të çliruar emocionet tuaja në një mënyrë të shëndetshme dhe kuptoni se kjo është e nevojshme për të hyrë në një periudhë më të mirë në jetën tuaj. Gjeni një kohë para fundit të vitit për të ngadalësuar dhe ndjerë. Kjo do të sjellë një ndryshim në ciklin tuaj të ardhshëm.

Demi

Gjatë këtij viti, shumicën e kohës keni qenë serioz dhe i shqetësuar, por nuk keni pse ia privoni vetes lirinë për të buzëqeshur dhe për të qenë të lumtur. Ju mund të jeni më të gjallë dhe të përmirësoni ditën tuaj dhe ata përreth jush. Jo të gjitha momentet duhet të jenë dramatike dhe, natyrisht, një lehtësi emocionale do t’ju bëjë mirë.

Binjakët

Në fund të këtij viti, kuptoni se duhet të merrni seriozisht disa gjëra. Në disa momente vendosmëria juaj mund të jetë e dobishme për ju, por tani është koha për të përcaktuar rrugën që duhet të ndiqni dhe lini pas të gjitha barrat e panevojshme, vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të arrini atë që dëshironi vërtetë për veten tuaj.

Gaforrja

Lidhja është çelësi për të përfunduar mirë vitin. Kthehuni te njerëzit e veçantë që keni lënë pas në vitin 2020 dhe falni gjithçka që ka ndodhur. Hyni dhe zbuloni se cilët janë njerëzit që me të vërtetë bëjnë një ndryshim në jetën tuaj dhe afrojini përsëri, pasi këto janë marrëdhëniet më të çmuara që do të keni.

Luani

Në fund të këtij viti, ju duhet të lini pas ankesat që keni në zemrën tuaj. E gjithë pesha e gjërave negative nga e kaluara po zhytet në ju, duke ju penguar të shihni gjërat e mira që janë momentalisht. Falja është mbi të gjitha një akt i dashurisë për veten dhe do të bëjë një ndryshim në ditët e mbetura. Bëjini këtë zotim vetes, për të mirën tuaj.

Virgjëresha

Kuptoni që jeta nuk do të jetë gjithmonë ashtu siç e dëshirojmë dhe se në kohë çrregullimesh të mëdha ne mësojmë mësimet më të vlefshme që do të na ndihmojnë të arrijmë të gjitha qëllimet tona dhe të transformojmë realitetin tonë. Bëhuni më të durueshëm dhe lëreni jetën të funksionojë, gjithçka do të shkojë në vend kur të jetë koha e duhur.

Peshorja

Kjo është koha për t’u çliruar nga rutina dhe për të kërkuar përvoja të reja. Shpirti juaj dëshiron njohuri dhe ndjesi të reja dhe ato do t’ju bëjnë të jetoni të lirë ashtu siç e meritoni. Lëreni frikën prapa dhe jepjani vetes këtë shans, nuk do të pendoheni.

Akrepi

Ju keni shmangur ndryshimet gjatë gjithë vitit, por tani nuk keni ku të shpëtoni. Jeta po ndryshon vazhdimisht dhe nëse nuk shkoni sipas mënyrës tuaj, do të ngecni në një realitet që nuk ju bën të lumtur. Lironi dëshirën për kontroll dhe lejoni të habiteni. Rezultatet do të jenë të pabesueshme.

Shigjetari

Në fund të këtij viti, qëllimi juaj kryesor është të ndaloni të ndiqni njerëzit që nuk kanë bërë një vend në jetën e tyre. Ju tashmë keni humbur shumë kohë duke ndjekur ata që nuk duan të takohen, dhe kjo vetëm ju ka larguar nga mundësia e takimit me njerëz shumë pozitivë, të cilët dëshirojnë t’i shtojnë jetës suaj. Vlerësoni veten dhe mbyllni dyert e zemrës suaj për marrëdhëniet e njëanshme. Ju meritoni reciprocitet.

Bricjapi

Shumë herë këtë vit ju keni fshehur pikëpamjet tuaja nga frika se mos gjykoheni, por kjo duhet të ndryshojë. Ju i besoni vetes, besoni në potencialin tuaj dhe tani është koha për ta sjellë veten në qendër të botës, duke thënë të vërtetën tuaj me krenari. Kjo do t’ju japë besimin që ju nevojitet për të arritur qëllimet tuaja më të mëdha.

Ujori

Gjatë kësaj kohe besojini më shumë intuitës tuaj. Ju jeni plotësisht në sinkron me atë që i duhet mendjes dhe shpirtit tuaj dhe për sa kohë që filloni të veproni në emrin tuaj, gjëra të mëdha do të vijnë në jetën tuaj. Besoji vetes, pasi je në rrugën e duhur për të krijuar një jetë të mahnitshme.

Peshqit

Për peshqit, në këtë pjesë të fundit të vitit, qëllimi i tij më i madh është ta dojë veten ashtu si do të tjerët. Ju meritoni dashurinë dhe vlerësimin që u ofroni të gjithëve përreth jush dhe kur të filloni të kujdeseni për mendjen dhe zemrën tuaj, do të hapni derën për një jetë me lumturi dhe përmbushje të madhe.

 

 

Burimi / https://italiafeed.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top