Mirëqenie

February 8, 2018 | 12:43

Kujdesuni çdo darkë për lëkurë të butë

Për ta mirëmbajtur freskinë dhe butësinë e lëkurës, si dhe për t’u dukur seksi dhe brilante çdo mëngjes, është e rëndësishme të kujdeseni për lëkurën para se të bini në gjumë.

Përveç se duhet ta largoni makijazhin dhe ta pastroni fytyrën çdo natë para se të flini, është e këshillueshme që t’i bëni edhe disa trajtime ekstra për lëkurë të bukur.

Fillimisht duhet të gjeni një krem që i përshtatet llojit tuaj të lëkurës. Duhet të keni kujdes sepse nëse zgjidhni kremin e gabuar, ju do të keni efekt të kundërt.

Aplikojeni kremin e natës çdo herë pasi e pastroni makijazhin dhe fytyrën.

Edhe maskat me argjilë janë ideale për ushqimin e lëkurës para fjetjes. Për një lëkurë më të mbushur dhe më të shëndetshme në mëngjes, aplikojeni maskën e argjilës në fytyrë disa herë në javë para fjetjes, pastrojeni me ujë dhe lubrifikojeni fytyrën me krem nate.

Në fund, lëkurës i duhet shumë vitaminë C, sepse ajo vitaminë ndihmon në prodhimin e kolagjenit.

Nëse nuk konsumoni mjaftueshëm vitamina gjatë ditës, atëherë para se të flini pini një hap me vitaminë C për një pamje të bukur dhe shkëlqyese në mëngjes.

Burimi / http://www.gazetamonitor.com

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com