Lifestyle

August 19, 2020 | 8:27

Laura Pausini, foto familjare në mal, nuk harron apelin: Mbroni veten duke përdorur maska!

Laura Pausini dhe partneri i saj Paolo Carta kanë zgjedhur malet për të kaluar gushtin. Me pushime në Dolomites, së bashku me vajzën e tyre Paola, çifti i lejuan vetes ditë pushimesh absolute, duke ndarë disa foto në mediat sociale. Fotografia më e mirë? Ai i shkrepur para se të largohej, një portret i bukur familjar – me mamin dhe babin – në të cilën mund të shihni ngjashmërinë e madhe midis këngëtares dhe vajzës së saj 7-vjeçare: të njëjtët sy të gëzueshëm dhe e njëjta buzëqeshje, si dy pika uji.

1-35

“Ishin ditë të bukura të kaluara në malet e Italisë time – shkruan Laura Pausini në Instagram. – Ajri i pastër dhe shëtitjet në vetmi ishin rigjeneruese. Tani është koha të largohemi por nuk do ta harrojmë kurrë këtë udhëtim pas izolimit të vështirë”. Pastaj apeli për ndjekësit dhe ftesa për të qenë të kujdesshëm dhe të përgjegjshëm. “Nëse edhe ju jeni me pushime, argëtohuni, por mos harroni të mbroni veten duke përdorur maska. Është e rëndësishme për ju dhe të gjithë të tjerët.”

Pra pushimet mbaruan për këngëtaren, e cila përpara se të rigjenerohej në male kishte kaluar disa ditë në det me motrën e saj Silvia dhe dy nipërit e saj. Një verë me familjen dhe ajo nuk kërkoi asgjë më shumë pas mbylljes së gjatë.

Burimi: today.it

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top