FB

April 12, 2024 | 7:01

Lexoni për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju!

 

Hyni në zbrazëtinë e madhe kozmike dhe zhbllokoni sekretet e yjeve me horoskopin tuaj për sot! Introspeksioni i thellë qëndron në pritë në të gjithë zodiakun dhe do të hidheni në mundësi që nuk i keni parë kurrë të vijnë.

Çdo shenjë duhet të përqafojë ndryshimin, të shfrytëzojë fuqinë e saj të brendshme dhe të lundrojë në rrymat kozmike me besim, pasi ato janë udhëzime të pëshpëritura nga brenda.

shenjat-e-horoskopit

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Jeta juaj do të bëhet një slitë mundësish, ndaj lidhni rripin e sigurimit dhe bëhuni gati! Projektet që dikur ishin të ngecura do të fitojnë tërheqje dhe do të nisin. Por, përpara se të zhytesh si i çmendur, merr frymë thellë. Dhe as mos mendoni të nënshkruani ndonjë dokument derisa të keni lexuar çdo rresht tre herë.

 

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Zakonisht jeni kaq të mirë për të qëndruar në të tashmen, por klima e sotme kozmike mund ta bëjë këtë pak të vështirë për ju. Ka një moment të fuqishëm përpara duke lëvizur nëpër zodiak tani, dhe nëse doni të vazhdoni me të gjithë të tjerët, atëherë duhet të filloni gjithashtu të bëni hapa përpara. Ata nuk kanë nevojë të jenë kërcime gjigante; vetëm hapat e vegjël të foshnjës do të bëjnë.

 

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Merrni disa momente sot për të vlerësuar të gjitha gjërat – të mëdha dhe të vogla – që ju kanë ndihmuar të formoni personin që jeni tani. Gjithashtu ia vlen të reflektoni se sa larg keni arritur që atëherë.

 

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Parashikimi i sotëm e ka bërë mendjen tuaj paksa të mjegulluar. Përqafoni këtë energji misterioze që rrjedh nëpër ajër dhe lëreni t’i udhëheqë mendimet tuaja brenda në qoshet më të errëta të shpirtit tuaj. Sado e frikshme që mund të tingëllojë, në fakt mund të hedhë pak dritë mbi atë se kush jeni në të vërtetë nën të gjitha ato shtresa të tipareve të personalitetit.

 

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Jeni në zjarr! Por jo në një lloj mënyre ‘më ndihmo ta bëj’, më shumë si ‘kjo botë është e imja për t’u marrë’. Universi po ju jep leje sot për të përqafuar pasionet tuaja me çdo grimcë të qenies suaj. Keni mjaft dëshirë dhe vendosmëri për të realizuar çdo ëndërr!

 

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Keni më shumë kontroll mbi jetën tuaj sesa e kuptoni. Bëni një hap prapa nga të gjitha planet për vetëm një ditë dhe lëreni veten të rrëmbeheni nga çdo mundësi që ju takojnë gjatë rrugës.

 

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Nuk mund të mohohet që ballafaqimi me demonët e brendshëm është krejtësisht i tmerrshëm. Por ata po sëmuren dhe po lodhen ndërsa hanë drithëra jashtë kutisë në orën 3 të mëngjesit. Gërmoni thellë në psikikën tuaj sot, zbuloni se çfarë e bën atë të shëndoshë, mësoni nga gabimet e së kaluarës dhe, mbi të gjitha, mos ndaloni së luftuari derisa ata demonë të zhduken!

 

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Sot është koha për të treguar se kush jeni në të vërtetë brenda jush! Hapuni emocionalisht me njerëzit përreth jush; Ndani frikën tuaj më të thellë, sekretet më të errëta ose çdo gjë tjetër që ju vërshon. Sado e rrezikshme që mund të duket, përqafimi i dobësisë suaj mund të çojë në një thellësi lidhjeje që nuk e keni përjetuar kurrë më parë.

 

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Udhëtimi prej njëmijë miljesh fillon me një hap të vetëm! Pra, dil atje dhe fillo të ecësh! Dhe jo, ne nuk po flasim për të shkuar në një shëtitje ose për të marrë qenin tuaj për një shëtitje. Po flasim për investimin në të ardhmen tuaj dhe mbjelljen e farave të vogla që përfundimisht do të rriten në pemë masive. Merrni vetëm një rrezik të vogël sot. Nuk duhet të jetë i madh, pastaj shikojeni që ngadalë të shpërblehet me kalimin e kohës.

 

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Jeta do të ketë gjithmonë ulje-ngritjet e saj. Do të ishte shumë më e lehtë për t’u përballur nëse do të kishit dikë në krah. Të besosh të tjerët aq sa të mbështetesh tek ata kur ke nevojë për mbështetje mund të jetë e vështirë, por sot mund të jetë dita e përsosur për ta bërë këtë. Pra, shkoni përpara dhe dërgoni mesazhe për dëshirën tuaj. Telefononi një mik të vjetër që nuk e keni parë përgjithmonë.

 

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Shëndeti juaj duhet të jetë gjithmonë i pari, por sidomos sot. Ju e keni lënë pas dore veten kohët e fundit dhe kjo ka filluar të shfaqet. Merrni pak kohë nga dita juaj për të eksperimentuar me receta të reja dhe për të eksploruar fusha të reja të mirëqenies.

 

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Duhet t’i përmbaheni asaj që doni. Ky është një udhëtim krijimi që ia vlen kohën dhe mundin tuaj. Ndaluni te rezultatet dhe gjeni lumturinë në realizimin e gjërave, duke e ditur se kjo ju çon drejt suksesit përfundimisht.

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top