FB

August 4, 2022 | 9:00

Make up-i gjatë verës: 6 gabime që nuk duhen bërë

Make up-i i verës, për të qenë perfekt dhe rezistent ndaj nxehtësisë, duhet të ndjekë rregulla shumë specifike. Kur bëhet fjalë për grimin e verës, gabimet e zakonshme dhe të parëndësishme janë afër, por ne mund t’i shmangim duke u përpjekur të zbulojmë se cilat janë truket më të mira për një grim të papërshkueshëm nga sezoni i ngrohtë.

Ja, pra, çfarë duhet bërë dhe çfarë nuk duhet bërë para pasqyrës.

Mospërdorimi i rimelit të papërshkueshëm nga uji është gabimi i parë që nuk duhet të bëjmë më. Në të vërtetë, ne e bëjmë zakon të mirë përdorimin e tij gjatë gjithë vitit, kështu që nuk do të gabojmë kurrë.

A përdorni ende fondatinë apo korrektor dimëror për lëkurën e nxirë? Çehrja gjatë muajve të verës ka një ngjyrë krejtësisht tjetër, përpiquni të përfitoni nga një nuancë që i jep portokallisë.

Lëkura e nxirë kërkon ngjyra të çelura që të shkëlqejnë edhe më shumë, edhe kur bëhet fjalë për hijet e syve dhe buzëkuqët.

Mos harroni gjithashtu të mos e teproni me efektin e bronzit, të tepërt në lëkurën tashmë të nxirë.

Para se të bëni make-up, mos harroni të kujdeseni për lëkurën tuaj, duke e mbrojtur atë nën diell dhe duke përdorur hidratues të përshtatshëm për të rikuperuar stresin që rrezet e diellit shkaktojnë në epidermë.

E njëjta këshillë vlen edhe për buzët. Mos kujdesi për to me shkopinj mbrojtës dhe ushqyes mund të shkaktojë plasaritje të buzëve të cilat më pas do të jetë e vështirë të bëhen të papërmbajtshme me make-up.

 

 

Përgatiti K.I / Burimi www.donnad.it

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top