Dëshmi

October 4, 2018 | 21:54

Me helikopter drejt Tiranës, historia e 25-vjeçares shtatzënë që i shpëtoi vdekjes së bashku me foshnjën

Emisioni “Rudina” ka trajtuar në pasditen e së enjtes një histori nga ato të cilat nuk është lehtë të harrohen.  Bëhet fjalë për historinë e një 25-vjeçareje nga Dibra, Dafina Kadriu, e cila teksa ishte në muajin e 8-të shtatzënisë kaloi një hemorragji të rëndë, çka rrezikoi seriozisht jetën e saj dhe të bebes.

2Por ndërhyrja në kohë për ta sjellë me helikopter në Tiranë për një ndërhyrje më të specializuar nga mjekët e Maternitetit “Mbreteresha Geraldinë”, bënë që ajo së bashku me foshnjën të shpëtojë. Sot Dafina mban në krahë vajzën e saj teksa e përshkruan si lumturinë më të madhe.

Në muajin e 8-të më erdhën dhimbjet e parakohshme. Në spitalin e Peshkopisë më mbajtën vetëm një ditë për shkak të kushteve dhe më nisën me helikopter për Tiranë dhe këtu më shkoi gjithçka mirë. Kam qenë shumë e sikletosur, s’dija si do të shkonin gjërat. Por sot ndjej një kënaqësi shumë të madhe, nuk mund ta besoj”, tha Dafina.

Burimi tvklan.al

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com