FB

April 3, 2024 | 7:35

Modë / Xhinset e ngushta rikthehen sërish, këtë herë ndërlidhur me stilin indie

 

Të diskutuara, të dashura apo të urryera, pranverën e 2024 do t’i rishohim sërish si trend. Xhinset e ngushtë rilindin sërish këtë herë ndërlidhur me stilin indie…

skini-xhins

Xhinset e ngushta shënuan një epokë. Vërtet breza të tërë! Me pak fjalë, gjendemi edhe një herë përballë një prej veshjeve që dallojnë estetikën Y2K dhe konkretisht atë indie sleaze. Sepse natyra ciklike e modës godet sërish. Gjithçka kthehet, por me një mënyrë tjetër veshjeje. Tani le të zbulojmë se si të jemi vërtet gati për t’i shfaqur ato pa u përplasur me hendekun e brezave.

Është e vërtetë, me kalimin e viteve, xhinset e ngushta kanë humbur gradualisht tërheqjen e tyre, në favor të formave më të relaksuara. Nga ana tjetër kujtojmë të gjithë shiun e TikTok “xhinset më të mira të gjera”. Le ta pranojmë, megjithatë, gjatë pasarelave të kaluara kushtuar koleksioneve për dimrin e ardhshëm, xhins i dytë në skenë ishte i qartë. Nëse keni shkuar në Pinterest, me siguri do të keni hasur në pamje të ringjallur që kalojnë lehtësisht nga emo-punk në indie nga Alexa Chung.

Xhinset e ngushta me bel të ulët bëhen simboli i vërtetë vajzëror i rebelimit modern. Miu-Miu i tregoi ato në pasarelën e fundit, së bashku me një rrip me një shtrëngim maxi, mokasina, bluza mikro dhe një pallto të gjatë leshi që i jep një dremitje stilit të gruas. E thjeshtë dhe minimaliste, por ende me ndikim.

skini-xhins1

Nëse dëshironi t’i vishni tashmë këtë pranverë, mund ta bëni këtë, por pastroni ato me një të çarë të vogël në pjesën e poshtme të këmbës dhe përshtatini me këmishë ngjyrë burgundy, këmishë oversize dhe xhaketë lëkure kafe.

Me pak fjalë, provoni se xhinset e ngushta mund të përjetojnë një epokë të re të artë! Ndërkohë, do t’ju lëmë me disa modele më poshtë për t’ju ndihmuar të filloni të ëndërroni për veshjen tuaj të radhës!

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top