FB

March 27, 2024 | 7:01

Ndryshimet astrologjike sjellin një periudhë introspeksioni, ekuilibri dhe kënaqësish të papritura

 

Pas eklipsit hënor të Hënës së Plotë në Peshorja, që ndodhi më 25, jemi thirrur të hedhim shtresat e egos dhe varësisë dhe të përpiqemi për harmoni në të gjitha aspektet e jetës sonë. Ndërsa lëvizim drejt sekstilit të Venusit (te Peshqit) dhe Uranit (te Demi), universi lë të kuptohet gëzimi i spontanitetit që mund të marrim në dashuri dhe kreativitet.

zodiakshenja

Yjet premtojnë ngjarje të papritura që mund të prishin këndshëm modelet tona të zakonshme dhe të na çojnë drejt mundësive të reja. Kjo është një kohë reflektimi dhe përqafimi i kthesave të paparashikuara në udhëtimin tonë. Lexoni për të zbuluar udhëzimet që kanë yjet për shenjat tuaja specifike të zodiakut, për sot.

 

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Është koha të rimendoni se si i qaseni marrëdhënieve. Pavarësia dhe bashkëpunimi do të jenë kyçe sot. Ndërsa Afërdita përgatitet për të bërë sekstil Uranin, jini gati për lidhje të papritura që sfidojnë shpirtin tuaj të zjarrtë, por që përputhen bukur me të.

 

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dita e sotme ka të bëjë me përqafimin e ndryshimeve që sjellin harmoni në jetën tuaj personale dhe profesionale. Hidhni një hap jashtë zonës suaj të rehatisë në jetën tuaj personale dhe të punës. Jini të hapur ndaj mundësive që normalisht do t’i thonit jo në lidhje me dashurinë dhe paratë. Sot mund të jetë vetëm dita kur të shfaqet diçka befasuese që përputhet me vlerat tuaja.

 

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Energjitë pas eklipsit nxjerrin në pah aftësitë tuaja komunikuese. Me këtë qartësi të re, shprehuni në mënyrë efektive duke balancuar marrëdhëniet tuaja. Dashuria dhe kreativiteti do të lulëzojnë kur Venusi t’i afrohet një sekstil Uranit! Mundohuni të mos anashkaloni asnjë takim spontan sot, pasi ato mund të çojnë në mundësi emocionuese në të dyja këto tema.

 

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Eklipsi i fundit hënor inkurajon një zhytje të thellë në mirëqenien tuaj emocionale. Sot, përpiquni për ekuilibër në sferat tuaja shtëpiake dhe profesionale. Sekstili i ardhshëm Venus-Uran mund të prezantojë mënyra inovative për të përmirësuar hapësirën tuaj të jetesës ose dinamikën e familjes.

 

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Aspektet tuaja krijuese dhe romantike janë ndriçuar tani. Ndikimi i eklipsit ju nxit të gjeni ekuilibrin në vetë-shprehje dhe dëgjim. Sekstili i ardhshëm i Venusit ndaj Uranit sugjeron një qasje jokonvencionale ndaj dashurisë dhe artit. Kjo mund të jetë vetëm ajo që ju nevojitet sot.

 

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Është koha për të rivlerësuar themelet tuaja dhe për të kërkuar ekuilibrin në fushën tuaj personale dhe financiare. Sekstilja e ardhshme Venus-Uran tregon fitime ose investime të papritura. Sot duhet të jeni të hapur ndaj strategjive të reja financiare që ofrojnë stabilitet dhe emocione.

 

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Me Hënën e Plotë dhe Eklipsin Hënor të fundit në shenjën tuaj, është e rëndësishme të hiqni dorë nga modelet e vjetra të marrëdhënieve sot. Ndërsa Venusi do të përngjan Uranin së shpejti, parashikoni një ndryshim freskues në jetën tuaj të dashurisë ose në ndjekjet krijuese. Përqafoni të pazakontën ose jokonvencionalen.

 

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Sot, introspeksioni është kyç pas eklipsit. Ju duhet të reflektoni për varësitë emocionale dhe të përpiqeni për harmoninë e brendshme. Ndërveprimi i ardhshëm i Venusit me Uranin mund të zbulojë rrugë unike drejt shërimit dhe transformimit. Sot duhet t’i besoni fuqisë së spontanitetit.

 

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Rrethet tuaja shoqërore janë në qendër të vëmendjes kozmike. Kërkoni ekuilibër në miqësitë dhe përpjekjet kolektive sot. Sekstili i ardhshëm Venus-Uran ju inkurajon të eksploroni aktivitete të reja dhe emocionuese në grup që ju ndihmojnë të thyeni mykun.

 

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Karriera dhe imazhi juaj publik ndikohen nga kërkimi për ekuilibër, pas eklipsit. Sekstili i ardhshëm i Venusit me Uranin sugjeron që sot, qasjet novatore në jetën tuaj profesionale mund të çojnë në sukses të papritur. Jini të hapur ndaj ideve jokonvencionale.

 

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Nën ndikimin e eklipsit të fundit hënor, do të përpiqeni të zgjeroni horizontet tuaja dhe të kërkoni ekuilibër në besimet dhe njohuritë tuaja. Sekstili i ardhshëm Venus-Uran mund të ndezë një udhëtim spontan ose një përvojë të re mësimore. Përqafoni të renë dhe të ndryshmen.

 

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Sot është një periudhë transformimi dhe gjetje ekuilibri në intimitet dhe financa. Sekstili Venus-Uran do të sjellë mundësi të papritura për rritje dhe rinovim në këto zona. Sot, lëreni spontanitetin t’ju udhëheqë për të zhvilluar lidhje më të thella dhe për të bërë strategji financiare efektive.

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top