Lifestyle

April 5, 2018 | 12:01

Ngjyra e kuqe dominon këtë pranverë

E deshëm atë gjatë gjithë dimrit dhe e veshëm edhe tek këmbët, në çizme: pranvera e sapo ardhur e konfirmon atë si një ngjyrë super të modës dhe për të cilën ne nuk mund të bëjmë pa të: është e kuqja, sidomos në nuancat e saj më të ndritura dhe energjike, një simbol i pasionit dhe vitalitetit. Është veshur vetëm ose në kombinim me ngjyra të tjera, duke përfshirë rozën në veçanti.

Kompania Pantone ka treguar se Cherry Tomato (nëse doni ngjyrën e saktë bëhet fjalë për nuancën e shënuar me kodin 17-1563) si një nga hijet e modës së sezonit të bukur 2018. Kjo është një ngjyrë e kuqe intensive dhe energjike: siç e thotë tashmë emri i saj në gjysmë të rrugës midis tonit të ndritshëm të domates dhe të qershisë dhe duke e veshur atë nuk mund të shkohet pa u vënë re.

I shkon edhe bruneve edhe biondeve: rrit ngrohtësinë e ngjyrës mesdhetare, tipike për ata me flokë të errët, por rrit shkëlqimin e toneve të qarta të lëkurës.

Nëse një vështrim i përgjithshëm në të kuqe, si ai i propozuar për shembull nga Versace, ju duket sikur bie shumë në sy, ju mund ta thyeni veshje duke përzier ngjyra të ndryshme.

Një kombinim tipik i sezonit pranverë verë 2018 është me ngjyrë rozë, sidomos në nuancat e saj më të gjalla. Gjithmonë klasike është përzierja me të zeza, siç është propozuar nga Giorgio Armani, ose përdoret si një element në printime. Për të eksperimentuar janë edhe hijet e errëta, siç është propozuar nga Roberto Cavalli dhe Etro.

Burimi / https://ata.gov.al

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com