Dëshmi

November 2, 2023 | 7:07

“Nuk kisha frikë të vdisja, por të pushohesha nga puna”- Aktorja e njohur rrëfen momentin më të vështirë në jetën e saj

Emilia Clarke ka pranuar se kishte më shumë frikë të pushohej nga puna sesa të vdiste kur u shtrua në spital me një hemorragji në tru, teksa pozonte për “Harper’s Bazaar”.

Ylli i “Game of Thrones”, 37 vjeçe, do të marrë çmimin e aktores në çmimin “Gruaja e Vitit” e “Bazaar” më 7 nëntor, duke ndjekur hapat e Anya Taylor-Joy. Në një intervistë, Emilia tregoi se si u ndje kur u diagnostikua me aneurizëm subaraknoid.

Ajo tha se: “Nuk kisha frikë të vdisja. Kisha frikë se mos më pushonin nga puna. Vendosa: “Kjo nuk është diçka që do të përcaktojë se kush jam unë”. Unë kurrë s’i bëja vetes pyetje të tilla si “Pse unë?” Kjo ta shpif. Thashë vetes se duhet të përballem.”

Nëse nuk do të kisha pasur një hemorragji në tru, të ishte shndërruar në një kokëfortë të vjetër, duke menduar se ishte gjunjë blete, duke jetuar në Hollyëood. Unë jam shumë më e vetëdijshme për atë që po ndodh, në momentin që po ndodh.

Unë nuk brengosem për dështimin, unë lulëzoj kur dështoj! Nëse diçka shkon keq, gjithmonë mendoj se mund të rregullohet. Të dhemb, është e frikshme, por atëherë mund të bëhet gjithçka.”

Aktorja tregoi se kishte pësuar një hemorragji subaraknoidale të sëmundjes nga një këputje e aneurizmës dhe më pas nga afazia.

 

 

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top