FB

March 1, 2024 | 6:24

Optika Luani: Shiko më mirë! Ndjehu më mirë! Jeto më mirë!

 

Stina e çeljes së luleve dhe ngjyrave, po kështu edhe në këtë kohë përballemi me alergji të ndryshme të cilat ndër problemeve të tjera shëndetësore shkaktojnë edhe irritime tek sytë. Disa këshilla për t’u përballur me alergjitë e stinës janë: 

optikaluani5

  • Përdorimi i syzeve të diellit sa herë që përballemi me rrezet e diellit jashtë në natyrë;
  • Poleni dhe alergjikët gjenden me shumicë në stinën e verës. Shpëlarja e syve shpesh ju ndihmon për të shmangur alergjikët e ndryshme.
  • Përdorimi i lotit artificial ju ndihmon të mbani sytë tuaj të hidratuar mjaftueshëm gjatë gjithë ditës;
  • Nëse përdorni lente kontakti pastrojini ato tërësisht me solucione antibakteriale. 
  • Qëndroni larg mjediseve që përmbajnë tym dhe pluhura. 
  • Shmangni prekjen dhe fërkimin e syve me duar. Përmirësoni dietën tuaj dhe pushoni sa të mundni. 

Vizitoni pikën më të afërt Optika Luani për t’u njohur me të rejat më të fundit dhe këshillat e specialistit nëse keni probleme me shikimin. Optika Luani është prezente në qytetet kryesore të vendit si në Tiranë, Shkodër, Durrës, Fier, Elbasan, Vlorë, Lushnjë, Berat, Kamëz etj, përcjell tek klientët e saj standardin më ta lartë të shërbimit në fushën e optikës dhe optometrisë.

optikaluani3

Vizitat okulistike zhvillohen gjatë muajit Mars FALAS nga stafi i specializuar i Doktorëve në të cilët do t’ju asistojnë në çdo ditë të javës me kontrolle të specializuara të shikimit, nga matja e numrit të dioptrisë, e probleme të tjera të syrit. Gjithçka kryhet me teknologjinë më moderne në Shqipëri, dhe kujdesin maksimal të stafit tonë për të gjitha moshat, duke filluar nga fëmijët deri tek të moshuarit. E gjitha kjo falë një stafi profesionistësh, ku duke filluar nga vizitat okulistike, përzgjedhja e skeleteve dhe xhamave optikë Shamir në përputhje me kërkesat me specifike të klientit. Gjithashtu Optika Luani ofron zbritje të veçantë për studentët posedues të kartës së studentit të cilët kalojnë kohë të gjatë në përdorimin e pajisjeve dixhitale si kompjuter, smartphone, ipad etj.

optikaluani2

Për ju që kërkoni modën më të sofistikuar përmes stilit dhe personalitetit tuaj Optika Luani ju gëzon këtë muaj me koleksionet më të reja Pranverë-Verë 2024 të syzeve të diellit dhe optike direkt nga pasarelat e modës. Markat më prestigjoze në botën e syzeve si Cartier, Silhouette, Chopard, Gucci, Saint Laurent, Balenciaga, Prada, Versace, Dolce Gabbana, RayBan, Hugo Boss, David Beckham, Tom Ford, Fendi, Jimmy Choo etj. vijnë me një koleksion fantastik këtë sezon pranveror. Ejani këtë muaj pikat e dyqaneve Optika Luani për të prekur nga afër magjinë dhe mjeshtërinë e derdhur tek modelet spektakolare të syzeve nga stilistët dhe artizanët më të rafinuar botërorë.

 

Adresat: OPTIKA LUANI 

Tel. 0692077119 1.SAMI FRASHËRI  2. SHESHI WILLSON  3. 21 DHJETORI  4. RRUGA E DURRËSIT  5. ASTIRI  6. SHKODËR PEDONALE   7. SHKODËR PARRUCË  8. VLORË  9. FIER  10. ELBASAN  11. DURRËS  12. BERAT  13. LUSHNJË  14. KAMËZ  15. ROSKOVEC 

Tel. 0689092402

E-mail:  [email protected]

www.optikaluani.al 

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top