Aktualitet

September 2, 2021 | 8:11

Ornella Vanoni ndërpret koncertin: “A jeni vaksinuar? Atëherë mund të punojmë”. Videoja që u bë virale

 

Sipari i këngëtares 87-vjeçare Ornella Vanoni, me rastin e eventit Power Hits Summer 2021, u hap në skenën e Verona Arena me thirrjen e veçantë të saj në kushtet e një jetese me pandeminë. Para se të performonte me Colapesce dhe Dimartino në notat e hitit veror Toy Boy, këngëtarja pyeti dy kolegët e saj: “A jeni të vaksinuar?”. Dhe, në përgjigjen pohuese të artistëve, u përgjigj: “Atëherë ne mund të punojmë”. Një sipar që shpejt u bë viral në rrjetet sociale.

1

Vanoni, 87 vjeçe, rezultoi pozitive me koronavirus në tetor të vitit të kaluar. Që atëherë ajo gjithmonë ka shpenzuar në favor të fushatës së vaksinimit: “Është një luftë kundër një armiku që ne nuk e dimë kur mbërrin ose kur na godet, si bombat që ne nuk i dinim se ku ranë, – tha ajo. – Isha shumë e sëmurë, kisha frikë se mos vdisja nga dhimbjet e barkut, por më e keqja ishte më vonë: nyjet limfatike më ishin fryrë, kisha një bllokim të zorrëve, periudha pas Covidit ishte ferr”.

https://www.instagram.com/p/CTQEzLTj8iZ/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Përgatiti Orjona Tresa / Burimi Burimi Today.it

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top