Lifestyle

February 10, 2018 | 15:31

Palltot dimërore, ka ende kohë të zgjidhni stilin tuaj!

2

Kapota apo pallto është mbreti i dimrit. I lindur si një evolucion i frakut në shekullin e tetëmbëdhjetë, ajo u bë simbol i modës romantike borgjeze. Palltoja pati një zhvillim të lidhur me historinë e njerëzve të famshëm, uniformave ushtarake, përdorimit të përditshëm apo prodhimit të materialeve të veçanta.

Gjithçka përmbush ajo nuk është thjesht një dimër më i ngrohtë, por mbi të gjitha ka stil dhe elegancë. Palltoja është padiskutim protagonistja e shkëlqyer e rrugës. Ajo kurrë nuk do të dalë nga moda. Ja 4 modele fantastike Made in Italy të këtij dimri:

Përgatiti Orjona Tresa / Burimi Maria Laura Berlinguer

5

3

4

1

 

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com