Lifestyle

November 18, 2017 | 19:48

Pas 18 vitesh fiton betejën me tumorin në fytyrë: “Ju them se ekziston fundi i lumtur”

Cody Hall erdhi në botë me një deformim të anës së majtë të fytyrës. Kur ishte një vjeç, prindërit bënë thirrje për para për të nisur operacionet.

Mjekët kishin diagnostikuar një hemangioma: një tumor në anën e majtë të fytyrës. Kanë kaluar 25 vjet që nga ajo diagnozë. Por kur, pak ditë më parë, Cody u martua me Kishën e Shën Mikaelit në Great Oakley, Northamptonshire ( Britania e Madhe),  e vetmja veçori e veçantë në fytyrën e saj ishte një buzëqeshje e lumtur. E reja në fakt ka bërë 18 operacione në 14 vjet , por më në fund ka arritur t’i thotë lamtumirë masës së tumorit. Operacioni i parë është bërë kur ajo ishte vetëm 1 vjeç.

Tumori ka sulmuar fytyrën e Cody që kur ishte foshnje në mitrën e nënës. Kur u lind në vitin 1992 , ajo e kishte tashmë anën e majtë të fytyrës të deformuar. Mjekët thanë se asgjë nuk mund të bëhet, të paktën derisa fëmija të ishte gjashtë vjeç. Por prindërit lejuan të dekurajoheshin nga kjo diagnozë. Dhe pas disa studimeve, kuptuan se një mjek në Shtetet e Bashkuara  ishte në gjendje të punonte me keqformime të rënda të fytyrës.

Prindërit nuk mund të përballonin ndërhyrjen dhe vendosën të apelojnë në Evening Telegraph. Për disa ditë, u mblodhën 230,000 paund . Cody ka duruar liposuction, rhinoplasty, kirurgji në sy… Një udhëtim i dhimbshëm, por që e ka rikthyer Codyn në një jetë normale.

Pak ditë më parë vajza u martua. Ajo dhe bashkëshorti i saj, Lewis, janë  së bashku prej 8 vitesh

“Ajo që unë do të doja t’u thosha njerëzve është se ekziston fundi i lumtur “, thotë ajo. Dhe Cody, e buzëqeshur në veshjen e saj të bardhë, është një provë.

Gb, i lindur me një tumor në fytyrë pas 18 operacioneve e heq atë dhe martohet

Cody Hall was born with a severe facial deformity, and endured many surgeries as a child.

Gb, i lindur me një tumor në fytyrë pas 18 operacioneve e heq atë dhe martohet

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com