Mirëqenie

June 9, 2018 | 12:55

Përfitimet e vajit të peshkut tek personat me kancer

Vaji i peshkut është i këshillueshëm pasi është i pasur me omega 3. Përdorimi i këtij vaji jep rezultate mjaft të mira për zbutjen e efekteve anësore ndaj kurave për personat që vuajnë nga kanceri.

Ky është konkluzioni i një studimi kryer së fundi nga Universiteti i Çikagos në SHBA.

Sipas hulumtuesve, acidet yndyror omega 3 zvogëlojnë efektet anësore të terapive të gjatë që u duhet të përballojnë të sëmurët me kancer.

Në studim morën pjesë disa pacientë që vuajnë nga kanceri i gjirit dhe kanceri i zorrëve.

Po mendohet për të bërë të përdorshme një kurë konkrete me doza të omega 3 për pacientët që janë duke u trajtuar ndaj kancerit.

 

Burimi / gsh.al

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com