FB

April 1, 2021 | 10:00

Pesë mite rreth glutenit…

Gluteni është një kompleks proteinash i pranishëm në disa drithëra si tërshëra, gruri, elbi, thekra. Është proteina më e konsumuar në planetin tonë.

Prej disa kohësh, gjithnjë e më shumë njerëz kanë tendencë të preferojnë ushqime pa gluten: sondazhet e fundit të konsumatorëve tregojnë se 1 në 10 italianë besojnë se dieta pa gluten është më e shëndetshme dhe 3 në 10 mendojnë se ndihmon për të humbur pesha. Këto janë besime të rreme të përgënjeshtruara nga gastroenterologët dhe dietologët, pasi mund të çojnë në pasoja negative për shëndetin. Për ata që nuk kanë një nevojë reale, në fakt, kjo dietë paraqet dy probleme kryesore: e para është që gruri të zëvendësohet me misër, një drithë që ka një indeks glicemik më të keq se gruri; e dyta është se ushqimet e pasura me niseshte, siç janë patatet, përdoren shpesh në këtë dietë, ndërsa ato duhet të kufizohen pikërisht për shkak të përbërësit të tyre shumë të rëndësishëm të amidonit.

Ndryshe nga besimet, shpesh jo me të drejtë thuhet se gluteni është toksik vetëm për ata që vuajnë nga sëmundja celiake, një sëmundje autoimune e shkaktuar nga marrja e kësaj proteine në subjekte të predispozuara gjenetikisht dhe e cila mund të diagnostikohet vetëm pasi të keni kryer disa teste specifike.

Këtu janë pesë mite që nuk duhen besuar.

  1. Gluteni është i keq për ju

Në realitet, e kundërta është e vërtetë: eliminimi i një grupi të tërë ushqimi, siç është ai i drithërave, pa ndonjë arsye të mirë nuk është kurrë një zgjidhje e shëndetshme. Në vend që të trembemi nga gluteni, duhet të keni frikë nga monotonia e dietës: vetëm konsumimi i grurit bëhet monoton për trupin, kështu që është gjithmonë e këshillueshme që të ndryshoni, duke shtuar oriz, elb, mel, tërshër, hikërror dhe të gjitha drithërat e tjerë dhe pseudocereale të dietës mesdhetare.

  1. Eliminimi i glutenit do t’ju ndihmojë të humbni peshë

Fakti i humbjes së peshës pas eliminimit të glutenit nga dieta është një mit i rremë. Humbja e peshës në lidhje me një dietë pa gluten mund të jetë fillestare, duke pasur parasysh mungesën e ushqimeve të tilla si bukë, makaronat, drithërat, biskotat dhe ëmbëlsirat, por kilet e humbura do të rimerren sapo të futen sërish drithërat, të cilat  janë thelbësore për dietën tuaj. Në fakt, studimet e fundit kanë vërejtur se individët me sëmundje celiake priren të ndjekin kryesisht një dietë që është tepër e lartë në yndyrë për të kompensuar zvogëlimin ditor të karbohidrateve dhe kjo çon në një konsum më të madh të kalorive.

Gluteni nuk është drejtpërdrejt përgjegjës për kilogramët e tepërt, por substancat e tjera në ushqim janë: ju me siguri mund të humbni peshë duke eliminuar marrjen e ushqimeve të rafinuara që përmbajnë gluten, por vetëm sepse shpesh këto janë ushqime të pasura me kalori dhe yndyrë.

Së fundmi, duhet të mbahet mend se vetëm sepse një produkt është pa gluten nuk do të thotë se është domosdoshmërisht i shëndetshëm ose ju bën të humbni peshë, sepse në shumë raste përqindja e sheqernave dhe aditivëve të pranishëm në këto ushqime është e barabartë, nëse jo më i lartë, me atë të pranishëm në produktet tradicionale.

  1. Dieta pa gluten është më ushqyese

Kjo deklaratë është plotësisht e gabuar për një individ të shëndetshëm. Produktet që përmbajnë gluten, veçanërisht karbohidratet, përbëhen gjithashtu nga kalcium, hekur dhe vitamina. Heqja e tyre nga dieta mund të ndikojë negativisht në sistemin imunitar.

  1. Eliminimi i glutenit ndihmon në përmirësimin e tretjes

Kjo deklaratë është e vërtetë vetëm për atë 1% të popullsisë me sëmundje celiake: në këtë rast, dhimbjet gjatë tretjes do të zgjidhen thjesht duke eliminuar glutenin nga dieta. Por nëse nuk dilni pozitiv në testin celiak, nuk ka asnjë lidhje midis tretjes së përmirësuar dhe glutenit.

  1. Gluteni shkakton kancer

Disa informacione në internet kanë përhapur lajmin se gluteni është përgjegjës për shfaqjen e kancerit dhe për këtë arsye nuk duhet të konsumohet nga të gjithë. Nëse është e vërtetë që njerëzit celiakë mund të favorizojnë zhvillimin e kancereve të ndryshme nëse nuk ndjekin një dietë të përshtatshme, kjo sigurisht nuk ka të bëjë me individë të shëndetshëm, siç është konfirmuar edhe nga Instituti Amerikan i Kërkimit të Kancerit.

 

 

Burimi / https://www.today.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top