Lifestyle

December 15, 2020 | 9:18

Pjesa më tërheqëse e trupit në bazë të shenjës të zodiakut

Rezulton se përfaqësuesit e shenjave të ndryshme të zodiakut kanë jo vetëm tipare të veçanta të karakterit, por edhe karakteristika fizike. Pak njerëz i kushtojnë vëmendje kësaj, por yjet mund t’ju tregojnë se cilat pjesë të trupit janë më tërheqëse për secilën shenjë të zodiakut.

Dashi – Vetullat

Kjo është pjesa më e ndritshme e fytyrës tuaj. Ju dini të manipuloni vetullat tuaja në mënyrë që ato të flasin për ju. Është thjesht e pamundur të mos i kushtoni vëmendje vetullave.

Demi – Buzët

Keni buzë të plota që gjithmonë tërheqin vëmendjen e burrave. Ata fjalë për fjalë fokusojnë vëmendjen tek buzët tuaja joshëse. Çfarë mund të themi për ato raste kur përdorni buzëkuq të ndritshëm. Pasion fatal!

Binjakët – Çehrja

Ju jeni e bardhë si bora dhe është e pamundur që kjo të mos tërheqë vëmendje! Ju keni një çehre të bukur dhe lëkurë të shëndetshme. Çdo e metë bëhet e padukshme, sepse ju jeni një bukuroshe e vërtetë!

Gaforrja – Barku

Edhe pse ju pëlqen të hani, pamja juaj mbetet tërheqëse! Burrat e duan barkun tuaj edhe kur ai pushon së qeni i fortë dhe i rëndë. Shtatzënia duket mirë për ju!

Luani – Flokët

Keni një formë fytyre që duket se të gjitha modelet e flokëve ju shkojnë. Kjo është fitorja juaj! Dukeni tërheqëse si me flokë të lëshuar, po ashtu edhe të kapur.

Virgjëresha – Lëkura

Ju keni lëkurë të shkëlqyeshme. Është e butë dhe e shëndetshme. Rrallë keni puçrra, skuqje ose rrudha. Fat i vërtetë!

Peshorja – Vithet

Ju pëlqen të luani sporte. Vithet tuaja tërheqin pa dyshim vëmendjen e burrave. Ju keni diçka për të qenë krenar!

Akrepi – Pjesët intime të trupit

Ju jeni një afrodiziak! Burrat janë të çmendur për aftësitë dhe bukurinë e pjesëve tuaja intime.

Shigjetari – Supet

Qëndrim i barabartë, kurbë e bukur e trupit. Ju dukeni madhështore dhe seksi. Fustanet me shpatulla dhe shpinë zbuluar ju duken mirë.

Bricjapi – Këmbët

Vishni pantallona të shkurtra dhe funde sa herë që të jetë e mundur. Pse? Sepse këto këmbë të holla dhe joshëse janë thjesht një mëkat për tu fshehur! Takat gjithashtu theksojnë bukurinë e tyre.

Ujori – Shputa e këmbëve

Ka njerëz që janë thjesht tifozë të këmbëve. Ata kanë nevojë të shoqërohen me Ujorin! Ka shputë shumë të lëmuar dhe formë të rregullt të këmbës.

Peshqit – Sytë

Ju mund të mbyteni në to! Kush ka vërtet sy është një dritare drejt shpirtit. Përdorni me shkathtësi armën tuaj për të joshur këdo.

 

 

Burimi / https://italiafeed.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top