Mirëqenie

October 5, 2018 | 13:31

Receta për të përgatitur pijen që ju mbush me energji…

Jeni të lodhur, të djersitur dhe doni të ushqeheni sa më shpejt? Përgatisni një pije të shpejtë me banane, spinaq dhe mjaltë. E pasur me elektrolite, proteina dhe karbohidrate për të rifituar energji.

Kjo përzierje është perfekte dhe ka një shije fantastike.

Përbërësit:

1 filxhan spinaq
1 banane
1 lugë gjelle gjalpë bajame
2 lugë gjelle kos
1 lugë çaji mjaltë
1/2 filxhan me ujë koksi

Përgatitja: Përbërësit i vendosni në blender dhe i përzini deri sa të fitohet masë e njëtrajtshme.

 

Burimi / tvklan.al

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com