Mirëqenie

January 5, 2018 | 9:14

Rrisni imunitetin me këtë super recetë të thjeshtë

Kjo pije është shumë e thjeshtë në përgatitje dhe ndihmon në rritjen e imunitetit, pastrimin e arterieve nga toksinat, kimikatet dhe yndyrat e këqija. Lufton ftohjen, gripin dhe rrit qarkullimin e gjakut. Pastron edhe mëlçinë dhe ul dëmtimet nga radikalet e lira.

26229386_1554152804667950_1939506583729402064_nJu duhen:

8 thelbinj hudhre, 8 limonë, rrënjë xhinxheri 4-5 cm dhe 4 litra ujë.

Fillimisht lani xhinxherin, pastaj pastroni hudhërat dhe grijini në njësi sa më të vogla. Pastaj copëtoni limonin e pastruar nga lëkura. Të gjitha këto vendosini në blender derisa të grihen mirë.

Ndërkohë, zieni ujin në temperaturë mesatare. Sapo të fillojë të zjejë, hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet. Pastaj shtoni përgatitjen e bërë në ujë, përzijeni mirë, futini nëpër shishe qelqi dhe ruajini në frigorifer.

Pihet dy orë ( dy lugë gjelle për të rritur, një lugë gjelle për fëmijët mbi 5 vjeç), para konsumimit të vaktit të drekës./Mësimet e Diolës

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com