FB

April 4, 2024 | 7:01

Sezoni i Dashit, koha e përkryer për të vendosur romanca dhe lëvizje të nxehta në këtë zodiak të shqetësuar

 

Pranvera së shpejti do t’i lërë vendin verës, dhe me rritjen e merkurit, (për të mos përmendur Merkurin aktual Retrograd) kjo shenjë e zjarrtë aktualisht është akoma më e mbushur me eksitim dhe adrenalinë! Nëse jeni një Dash (Dielli, Hëna ose Lindja) ju e dini se energjia aktuale kozmike po ju bën pak më të guximshëm, më të sigurt dhe më të hapur se zakonisht.

dashi

Pra, është e natyrshme që ju të shikoni takimin ose jetën tuaj romantike dhe të shpresoni për ndonjë veprim të ëmbël në atë sektor. Mund të jeni beqar dhe të dukeni, lumturisht beqar, në një marrëdhënie/situatë, ose të shikoni dikë të veçantë; pavarësisht nga statusi i marrëdhënies suaj, ju ftojmë të hidhni një sy në ndeshjet tuaja më të mira të zodiakut që komplimentojnë personalitetin tuaj të zjarrtë!

Gjithashtu, nëse nuk jeni një Dash, por jeni të dëshpëruar për një ose po pyesni veten se cila shenjë është partneri juaj ideal, shikoni këto sekrete të pajtueshmërisë së dashurisë së Dashit dhe kush e di, mund të jeni në gjendje të gjeni përputhjen tuaj më të mirë! Përpara se të hyjmë në detajet e përputhshmërisë së Dashit dhe të zbulojmë ndeshjet e tyre më të përshtatshme, le ta kuptojmë pak më shumë këtë shenjë ndërluftuese të zodiakut, apo jo?

 

Tiparet e personalitetit të Dashit

Dinamik dhe energjik: Individët e Dashit janë të njohur për energjinë dhe entuziazmin e tyre të gjallë, shpesh duke udhëhequr ngarkesën me praninë e tyre dinamike.

Të guximshëm: Ata mishërojnë guximin, duke mos u shmangur nga sfidat apo sipërmarrjet e reja, duke i bërë ata pionierë natyralë.

Të pavarur: Dashi e vlerëson shumë pavarësinë, duke preferuar të gdhend rrugën e tij në vend që të ndjekë të tjerët.

Impulsivë: Natyra e tyre spontane mund t’i shtyjë ata të veprojnë së pari dhe të mendojnë më vonë, të nxitur nga dëshirat ose pasionet e tyre të menjëhershme.

Konkurrues: Me një seri të fortë konkurrimi, Dashi pëlqen të jetë numri një dhe lulëzon në situata ku mund të shfaqin aftësitë e tyre.

Të pasionuar: I qasen jetës dhe marrëdhënieve me një pasion të zjarrtë, duke vënë zemrën dhe shpirtin në çdo gjë që bëjnë.

Të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë: Dashi është i drejtpërdrejtë, duke vlerësuar ndershmërinë mbi të gjitha. Ata janë të njohur për drejtpërdrejtshmërinë e tyre, edhe nëse kjo do të thotë të jenë të prerë.

Optimistë: Duke e parë botën përmes një lente mundësie, Dashi shpesh mbetet shpresëdhënës dhe optimist, edhe në situata sfiduese.

Të paduruar: Energjia e tyre për jetën dhe dëshira për të ecur përpara ndonjëherë mund të shfaqet si padurim, veçanërisht kur gjërat nuk përparojnë me ritmin e dëshiruar.

Cilësitë e lidershipit: Me një prirje të natyrshme për të udhëhequr, Dashi zotëron cilësi të forta drejtuese, duke marrë shpesh iniciativën në grupe.

Pasi të keni kuptuar mirë tiparet e Dashit, është koha për të zbuluar tre shenjat kryesore të zodiakut që përputhen më mirë me shenjën e Dashit dhe për të kuptuar më shumë për pajtueshmërinë e Dashit, në dashuri dhe marrëdhënie!

 

Përputhshmëria e Dashit në Dash: Këtu janë tre ndeshjet më të pajtueshme për Dashin, sipas astrologjisë:

Përputhshmëria e Dashit dhe Shigjetarit: Eksploruesit

Dashi, i sunduar nga Marsi, me guximin, iniciativën dhe shpirtin e tij pionier, dhe Shigjetari, i qeverisur nga Jupiteri me dashurinë e tij për lirinë, aventurën dhe eksplorimin, krijojnë një ndeshje që është entuziaste dhe e gjallë në një mënyrë që nuk mund ta bëjnë shumë shenja të tjera. Të dy janë shpirtra të shqetësuar që nuk mund të qëndrojnë të qetë për një kohë të gjatë në një vend dhe vazhdojnë të kërkojnë për aventurën tjetër të madhe. Ata janë të dy shenja zjarri që do të thotë se ata në thelb marrin natyrën pasionante të njëri-tjetrit, temperamentin e zjarrtë, vijat impulsive dhe nevojën për eksitim. Ata nuk janë vetëm të dashuruar; ata janë partnerë në një udhëtim aventuresk nëpër jetë. Qëndrimi i Dashit, mos thuaj kurrë-vdes, shkon krah për krah me pikëpamjen optimiste të Shigjetarit për jetën.

Dhe nëse flasim për të metat e zodiakut, Dashi, megjithëse i kujdesshëm, nuk kujdeset për ngjitjen, gjë që i përshtatet në mënyrë të përsosur Sag-it me shpirt të lirë dhe fobik përkushtim! Ky bashkim premton shumë biseda stimuluese, aventura të improvizuara dhe respekt të ndërsjellë për nevojën e njëri-tjetrit për liri dhe hapësirë personale.

dashi

Përputhshmëria e Dashi dhe Luani: Fuqitë

Kjo lidhje është magnetike sepse ata shohin aq shumë tek njëri-tjetri për të admiruar. Të sunduar nga Dielli, i cili përfaqëson guximin, tërheqjen dhe bujarinë, Luanët e jetojnë jetën e tyre sipas kushteve të tyre. Ata janë jashtëzakonisht të dashur, por nuk e kanë problem të gërvishtin disa pupla nëse është e nevojshme. Planeti luftëtar, Dashi i drejtuar nga Marsi, e sheh këtë cilësi jashtëzakonisht admiruese. Luani e admiron energjinë e patrembur të Dashit sigurisht, duke anashkaluar tendencën e tyre për t’u grindur shpesh.

Këto shenja pasionante kanë një mandat personal për ta bërë çdo moment të jetës së tyre sa më spektakolar, kështu që të jeni të sigurt se nuk do të ketë kurrë një moment të mërzitshëm kur këta të dy janë bashkë. Cilësitë e tyre të natyrshme të lidershipit dhe natyra e guximshme sigurojnë që ata jo vetëm të frymëzojnë njëri-tjetrin, por edhe të inkurajojnë ata përreth tyre që të ndjekin ëndrrat e tyre. Është admirimi i tyre i thellë për njëri-tjetrin që vërtet nxjerr në pah cilësitë e tyre më të mira, për të mos përmendur se ata i kuptojnë shumë mirë aspektet hije të njëri-tjetrit. Të dy impulsiv dhe kokëfortë, mund të shohin shpërthimet dhe ndryshimet e humorit të njëri-tjetrit dhe mund të vlerësojnë qëllimet e pastra të njëri-tjetrit.

 

 

Përputhshmëria e Dashit dhe Ujorit: Novatorët

Ujori, një shenjë ajrore e sunduar nga Urani, planeti i inovacionit dhe revolucionit, vjen me një energji unike dhe jokonvencionale. Natyra individualiste e Ujorit, mendimi përpara, shpirti humanitar dhe dashuria për komunitetin dhe inovacionin gjejnë një frymë të afërt tek Dashi i guximshëm dhe i orientuar drejt veprimit. Ky çift karakterizohet nga një dëshirë e përbashkët për të sjellë ndryshim, për të notuar kundër rrymës dhe për të bërë një ndryshim në botë.

Intelekti dhe këndvështrimi vizionar i Ujorit ofrojnë një kundërpeshë magjepsëse ndaj natyrës instinktive dhe ndonjëherë të vrullshme të Dashit. Dashi ndihmon në themelimin e ideve ndonjëherë të larta të Ujorit me një qasje strategjike, ndërsa Ujori i ofron Dashit një perspektivë më të gjerë dhe i inkurajon ata të mendojnë jashtë kutisë.

Kur flasim për dobësitë, paaftësia e Dashit për të qenë emocional, i dashur dhe edukues gjen një përputhje të përsosur në neverinë e Ujorit ndaj dramave emocionale. Pra, këto janë ndeshjet e zodiakut që plotësojnë më së miri tiparet e personalitetit të Dashit të diskutuara më sipër. Kur gjen një partner, Dashi duhet të sigurohet që ata janë me dikë që ushqen pasionin e tyre, por që frenon zemërimin e tyre dhe KURRË s’ia shuan zjarrin! Këto tre personalitete që përputhen më së miri janë vetëm një hartë për të gjetur veçori të përputhshme në një partner të mundshëm; kështu që thjesht mos filloni të vini në dyshim marrëdhënien tuaj ekzistuese, ose mos refuzoni dikë, vetëm sepse nuk bien në këtë listë.

Gjithashtu, mos harroni se sekretet e zodiakut shkojnë shumë më larg se vetëm shenjat e diellit. Ka disa shenja të tjera në tabelën tonë natale (Hëna, Lindja, Venusi, etj.) që ndikojnë në sjelljen tonë në marrëdhënie. Pra, mbani një mendje të hapur, mirë?

 

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top