Lifestyle

September 4, 2020 | 8:16

Shenjat e zodiakut që nuk duhet t’i zemëroni kurrë

 

Jo, ato nuk e harrojnë kurrë një ofendim, një tradhti. Falja nuk është pjesë e ADN-së së tyre, ose të paktën ato nuk mund të falin ata që i kanë lënduar shumë. Ato janë shenjat e zodiakut që nuk duhet t’i zemëroni kurrë, sepse ato “udhëtojnë” me hakmarrjen në xhepat e tyre.

Astrologjia është një shkencë e çmuar për të gjithë ata që dëshirojnë njohuri për karakteristikat e tyre dhe të të tjerëve dhe këtu na vjen sërish në ndihmë.

Le të zbulojmë se cilat janë ato!

AKREPI

Nuk ka shpëtim nga zemërimi i një Akrepi dhe askush nuk mund të mendojë ta lëndojë atë. Është padyshim shenja më hakmarrëse e të gjithë Zodiakut dhe hakmarrja e tij mund të jetë vdekjeprurëse. Në dukje i ftohtë dhe i largët, në fillim ka të ngjarë ta shihni atë thjesht të distancohet nga personi që e lëndoi. Por mos u mashtroni. Një Akrep i heshtur është shumë më i rrezikshëm sesa një Akrep që përplaset. Mund të kalojnë muaj, madje edhe vite, por hakmarrja e tij është e sigurt dhe e tmerrshme.

BINJAKËT

Menjëherë pas Akrepit, ndër shenjat e zodiakut që nuk duhet të zemëroni kurrë, gjejmë atë të Binjakëve. Pavarësisht se të lindurit e kësaj shenje janë të shoqërueshëm dhe të gëzuar, ata nuk janë në gjendje të falin gabimet e pësuara dhe herët a vonë me siguri do të hakmerren.

Me një mendje të pastër dhe të ftohtë, të lindurit e kësaj shenje studiojnë hakmarrjen pa e lënë veten të ndikohen nga përfshirja emocionale. Ata nuk veprojnë sipas instiktit, por planifikojnë momentin e duhur për të goditur me radhë këdo që e godet.

GAFORRJA

Shenja e Gaforres, megjithëse është shenja që përfaqëson më së miri dashurinë për familjen dhe lidhjet emocionale në përgjithësi, mund të bëhet shumë hakmarrëse kur tradhtohet. Ose më keq, poshtëruese. Dhimbja është aq verbuese saqë gjen një lloj lehtësimi vetëm duke ia kthyer goditjen dërguesit. Më vonë ajo do të distancohet duke u larguar përgjithmonë nga ata që e kanë tradhtuar besimin e saj dhe i kanë plagosur zemrën.

PESHQIT

Dhe midis shenjave të zodiakut që nuk duhet të zemëroni kurrë, ne gjejmë edhe shenjën e Peshqve. Edhe pse janë të ëmbël dhe të ndjeshëm, kur lëndohen mbajnë një lloj inati në gjoksin e tyre që nuk i lejon të falin. Të paktën jo menjëherë dhe jo me krahë hapur.

Ndërkohë, ata përpunojnë shkeljen ose tradhtinë dhe në kohën e duhur, ata gjithmonë hakmerren!

 

 

Burimi / https://www.giornodopogiorno.org/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top