Mirëqenie

September 4, 2020 | 9:13

Dobësi dhe lodhje fizike? Ja çaji bimor që ju ndihmon t’i mposhtni ato!

Ritmi i vrullshëm i jetës mund të rrisë shumë dobësinë dhe lodhjen fizike. Sidomos tani, në këtë sezon të nxehtë ku temperaturat nuk janë të dobishme dhe mund t’i përkeqësojnë gjërat. Djersa dhe nxehtësia e tepërt e bëjnë trupin të dehidratuar dhe me pak energji.

Gjithashtu, të mos harrojmë edhe angazhimet me të cilat duhet të përballemi çdo ditë! Mes punës, takimeve, pazareve dhe aktiviteteve të shumta, trupi nuk ka kurrë kohë për të pushuar!

Atëherë, si mund t’i trajtojmë këto situata rraskapitëse?

Ekziston një çaj bimor që do t’ju japë një ngarkesë energjie, pikërisht atë që po kërkoni për të qenë të fortë dhe të përshtatshëm, sa hap e mbyll sytë!

Dobësi dhe lodhje fizike? Çaji bimor që do të ndryshojë jetën tuaj!

Siç kemi thënë, jeta jonë karakterizohet nga një ritëm frenetik që mund ta bëjë ditën të vështirë dhe të rëndë për tu përballur.

Ne jemi gjithmonë në nxitim të vazhdueshëm, vetëm për të arritur të bëjmë të gjitha aktivitetet që duhet të bëjmë. Në këtë mënyrë trupi mbingarkohet, bëhet gjithnjë e më i dobët dhe i lodhur. Sidomos në mbrëmje, kur më në fund shkojmë në shtëpi dhe ne thjesht duam të shtrihemi dhe të flemë.

Për t’i dhënë lamtumirë lodhjes, ne kemi një recetë vërtet të shëndetshme dhe të shijshme, të cilën sigurisht nuk mund ta humbisni! Po flasim për çajin e mentes, i shpejtë për t’u përgatitur dhe plot me përfitime natyrore!

Për ta bërë atë, thjesht merrni pak nenexhik të freskët dhe lëreni të thahet.

Pas zierjes së ujit shtoni disa gjethe dhe lërini brenda për 5 minuta! Mentja ka fuqinë të relaksojë trupin dhe mendjen, falë aromës së saj delikate. E përsosur për t’u shijuar si në verë ashtu edhe në dimër, është në gjendje të stimulojë sistemin e qarkullimit të gjakut dhe të pastrojë zorrën dhe stomakun… por jo vetëm! Parandalon simptomat e gripit, ndihmon në mposhtjen e kollës, erës së keqe të gojës dhe eliminon gazrat në bark!

Një ilaç i vërtetë që do t’ju mbushë plot me energji!

 

 

Burimi / https://www.pianetadonne.blog/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top