FB

February 13, 2021 | 8:20

Shenjat që tregojnë se jeni bërë për njëri-tjetrin

Në çështjet e dashurisë, disa njerëz besojnë me gjithë zemër në konceptin e “bashkëshortëve të shpirtit”, në faktin se ekziston një person i cili është menduar posaçërisht për ne. Nëse e keni gjetur shpirtin tuaj binjak, atëherë e dini se sa e mrekullueshme është të gjesh dikë që është shumë i përshtatshëm për të qenë me ty. Por njerëzit e tjerë kërkojnë vazhdimisht partnerin e tyre të shpirtit, pa e kuptuar që është përpara tyre.

4 gjërat që tregojnë se partneri juaj i shpirtit është më afër sesa mendoni.

  1. Ju do për atë që jeni

Kur të gjeni personin e duhur, ata do t’ju duan për atë që jeni, jo për atë që duan të jeni. Të jesh në një marrëdhënie do të thotë gjithashtu të kuptosh se të gjithë jemi të ndryshëm dhe kemi papërsosmëritë tona. Nëse bashkëshorti juaj i pranon këto, kjo është për shkak se ai është me të vërtetë i dashuruar me ju. Bashkëshorti juaj nuk duhet të përpiqet t’ju transformojë në diçka që nuk jeni, nëse e provon tregon se nuk ju do si individ.

  1. Jeni shokë shumë të mirë

Ju, pa dyshim, jeni bërë për njëri-tjetrin kur bashkëshorti juaj është gjithashtu miku juaj më i mirë. A ndjeheni të lirë të lini anët tuaja më të egra dhe më qesharake të shprehen kur jeni me bashkëshortin tuaj apo edhe të bëni gjërat më të çmendura së bashku? Nëse përgjigjja është po, atëherë mund të jeni i sigurt që jeni bërë për njëri-tjetrin. Marrëdhëniet më të jashtëzakonshme janë ato të bazuara në miqësi dhe respekt të sinqertë. Të qenit miq ju lejon të bëni gjëra së bashku si një ekip, gjë që do t’ju ndihmojë të forconi lidhjet tuaja. Të qenit miq ju lejon gjithashtu të mësoni më shumë për njëri-tjetrin dhe të njiheni më mirë. Ndarja është e paimagjinueshme sepse do të humbisnit si të dashurin, ashtu edhe mikun tuaj më të mirë.

  1. Pak ose aspak melodrama

Mosmarrëveshjet janë prezente në shumicën e çifteve të shëndetshëm. Mosmarrëveshjet janë normale, edhe nëse jeni me atë që është menduar për ju. Gjetja e shokut tuaj të shpirtit nuk do të thotë se marrëdhënia juaj do të jetë e lirë nga debatet. Kjo do të thotë që kur të mbërrijnë, ju do të bëni çmos të merreni në mënyrën e duhur me to.

Ju do të dëgjoni njëri-tjetrin me durim, pa bërtitur, dhe kurrë nuk do të hezitoni të kërkoni falje për gabimet tuaja. Melodramat dhe argumentet e shkëlqyera janë flamuj të kuq kur bëhet fjalë për suksesin e një marrëdhënieje afatgjatë. Të gjithë çiftet debatojnë dhe zihen, por kur jeni me personin e duhur “luftimet” tuaja nuk do të zgjasin shumë dhe grindja me bashkëshortin do t’ju bëjë të trishtoheni.

  1. Ju nuk jeni në gjendje ta imagjinoni jetën pa të

Kur marrëdhënia juaj arrin një fazë të tillë, mund të jeni të sigurt që ju dhe partneri juaj jeni bërë për njëri-tjetrin. Kur takoni “të mirën” është e rëndësishme që të jeni në të njëjtën faqe dhe të jetë ajo në të cilën dëshironi të jenë të gjithë. Do të qeshni me të njëjtat budallallëqe, do të përfundoni fjalitë e njëri-tjetrit dhe do të doni gjithçka tjetër. Ju nuk do të jeni në gjendje ta imagjinoni jetën pa të.

 

 

Burimi / https://livetheglory.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top