Editorial

August 1, 2018 | 12:44

Shpëtoi të riun nga paraliza, Dr. Fatos Olldashi përzgjidhet si mjeku i muajit

Dr. Fatos Olldashi, mjek kirurg pranë Spitalit Universitar të Traumës, është përzgjedhur nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale si mjeku i muajit.

“Pak ditë më parë, me një ndërhyrje të vështirë por të suksesshme, neurokirurgu Fatos Olldashi shpëtoi një 18-vjeçar që rrezikonte të mbetej i paralizuar pas aksidentit në plazhin e Velipojës.

Mjekët e spitalit universitar të Traumës përballen thuajse çdo ditë me raste ekstreme, por me kurajë dhe profesionalizëm ja kanë dalë të shpëtojnë jetë”, shkruan ministrja e Shëndetësisë.

 

Burimi / shendeti.com.al

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com