FB

March 25, 2024 | 7:01

Sot është një ditë shumë domethënëse në botën astrologjike!

 

Sot, kozmosi organizon një spektakël të fuqishëm me një Eklips Hënor të Hënës së Plotë në Peshore, duke theksuar kërkimin e harmonisë dhe ekuilibrit në ndërveprimet tona dhe botën e brendshme.

zodiakkkk

Në të njëjtën kohë, ne hyjmë në periudhën e hijes së retrogradit të Mërkurit tek Dashi, një fazë që kërkon reflektim të kujdesshëm mbi metodat tona të komunikimit dhe vendosmërinë.

Ky kombinim unik i ngjarjeve qiellore na fton të çlirojmë avantazhe konkurruese dhe modele të ndërvarura, duke nxitur një rivlerësim se si ne balancojmë dëshirat tona personale me nevojat e të tjerëve.

Ndërsa lundrojmë nëpër këto energji, zbuloni se çfarë rregullimesh ose çlirimesh mund të bëjë shenja juaj e zodiakut për t’u lidhur më afër me një gjendje ekuilibri dhe introspeksion të zhytur në mendime.

 

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Universi po ju thotë të shikoni brenda sot dhe të merrni kohë për të rivlerësuar disa nga marrëdhëniet tuaja. Hëna ndriçon sektorin tuaj të marrëdhënieve, gjë që do t’ju shtyjë të mendoni për nxitjen e më shumë ekuilibrit dhe më pak konkurrencë. Është e rëndësishme që të jeni të vetëdijshëm se si komunikoni edhe me të tjerët.

 

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Do të inkurajoheni të kërkoni harmoninë në rutinat tuaja të përditshme dhe praktikat e mirëqenies sot. Mos kini frikë të hiqni dorë nga zakonet që nuk ju shërbejnë më; është për të mirën. Përqafoni ndryshimet që nxisin ekuilibrin në jetën tuaj.

 

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Është koha për disa ndryshime. Ju keni mbajtur me kokëfortësi modele në marrëdhëniet tuaja personale për një kohë të gjatë tani, dhe kozmosi po ju jep një shenjë për t’i çliruar më në fund. Shprehja kreative dhe romanca janë në fokus sot, prandaj sigurohuni që të përfitoni nga kjo mundësi sa të zgjasë.

 

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Është koha për të rregulluar shtëpinë tuaj dhe për t’u kujdesur për familjen tuaj. Ngjarjet kozmike ju inkurajojnë të çlironi dinamikën e vjetëruar dhe të kërkoni harmoninë në jetën tuaj shtëpiake. Konsideroni se çfarë ndryshimesh mund të krijojnë një mjedis më të ekuilibruar dhe edukativ.

 

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Fokusi kozmik i sotëm është te komunikimi juaj dhe hapja ndaj të mësuarit dhe mosmësimit. Hiqni dorë nga mënyrat e vjetra të të menduarit dhe hapuni ndaj perspektivave të reja. Balancimi i të folurit dhe të dëgjuarit do të përmirësojë marrëdhëniet tuaja dhe rritjen personale.

 

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Sot vihen në pah sektorët tuaj financiarë dhe materialë. Kjo është një kohë për të rivlerësuar vlerat tuaja dhe për të çliruar varësitë që ndikojnë në ndjenjën tuaj të sigurisë. Përpiquni për ekuilibër në menaxhimin e burimeve tuaja personale dhe të përbashkëta.

 

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Dita e sotme ka të bëjë me transformimin tuaj personal. Eklipsi hënor dhe hëna e plotë në shenjën tuaj kërkojnë lirimin e zakoneve që pengojnë ekuilibrin dhe harmoninë tuaj. Ju do të nxiteni nga Universi për të përqafuar individualitetin tuaj duke ruajtur marrëdhëniet bashkëpunuese.

 

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Introspeksioni dhe shërimi janë temat tuaja për sot. Situatat do të shtyjnë për të çliruar ankesat dhe varësitë emocionale të së shkuarës. Gjetja e ekuilibrit midis vetmisë dhe lidhjes do të udhëheqë rrugën tuaj drejt paqes së brendshme.

 

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Rrethi juaj shoqëror dhe aspiratat e së ardhmes janë në fokus sot. Është koha të hiqni dorë nga lidhjet që nuk përputhen me veten tuaj të vërtetë. Kërkoni ekuilibër në miqësitë dhe qëllimet tuaja për një rrugë të plotë përpara.

 

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Karriera dhe imazhi juaj publik do të jenë në qendër të vëmendjes. Do të inkurajoheni të lironi sjelljet konkurruese dhe të përqafoni strategji bashkëpunuese nga ndryshimet kozmike. Gjetja e një ekuilibri mes jetës suaj profesionale dhe asaj personale do të sjellë lumturi.

 

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Dita e sotme ju inkurajon të eksploroni njohuritë, besimet dhe parimet tuaja. Do të nxiteni të lironi mendësi të ngurtë dhe të jeni më të hapur dhe fleksibël ndaj të mësuarit dhe mësimdhënies. Një qasje e shkathët ndaj gjërave do të çojë në rritjen dhe mirëkuptimin personal.

 

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Transformimi dhe intimiteti janë të theksuara për ju sot. Do të hiqni dorë nga varësitë që turbullojnë gjykimin tuaj dhe do të përpiqeni për ekuilibër në marrëdhëniet tuaja të ngushta. Përqafoni rritjen personale për lidhje më të thella dhe vetë-zbulim.

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top