FB

April 4, 2024 | 7:37

Stili Casual Chic: çështje kombinimi

 

Mjaftojnë vetëm disa artikuj për të luajtur me stilin casual chic; e rëndësishme është se ato janë të gjithanshme dhe ju lejojnë të krijoni kombinime të shumta të ndryshme. Një i padiskutueshëm duhet që të jetë? Bluza e bardhë. E cila shkon në mënyrë perfekte me kostumin e qepur por me linja të buta!

casual3Aksesorët janë thelbësorë në përcaktimin e veshjeve casual chic, sepse ju lejojnë të merrni disonanca strategjike dhe ultra-modë. Atletet nuk diskutohen, por mos harroni kapelën legjendare të bejsbollit!

Një shembull i patëmetë i stilit casual chic? Pallto me përmasa të mëdha, triko të prerë, bluzë dhe xhinse me këmbë të gjera. Në këmbë, slingback ose dekolte. Dhe së fundi, një çantë. Kontraste të mençura që konfirmojnë se sa e rëndësishme është krijimtaria në aspektin e modës.

Stili retro mund të interpretohet edhe në një mënyrë casual chic: mjafton të kombinosh, për shembull, një rrip rocker me fundet më romantike të palosur dhe një pulovër klasik, por sportiv. Ose rrëshqisni një pallto lëkure të theksuar mbi një top dantelle, për të përfunduar punën me një çantë super vajzërore.

casual1 casual

… Ose përse të mos i jepni një stil elegant look-ut casual chic? Këmisha me prerje për meshkuj është një pjesë fituese dhe mund ta kombinoni sipas dëshirës, pa limit. Nëse më pas shtoni kravatën e zezë, keni mbaruar!

casual2

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top