Studim

September 14, 2018 | 14:15

Studim / Gratë beqare janë më të lumtura…

Nëse mendoni se gratë me një partner përkrah janë më të lumtura se ju, atëherë gaboheni. Sipas një studimi të Happify, gratë beqare gëzojnë përfitime fizike dhe mendore që gratë me partner përkrah nuk i gëzojnë.

Sipas këtij studimi, 11% e njerëzve të intervistuar që ishin beqarë thanë se jeta e tyre shoqërore është mjaft aktive, që do të thotë se ata festonin dhe pinin kafe me miqtë dhe gjithmonë ishin të rrethuar nga të tjerët; ndërsa 15% e të anketuarve që kanë një partner treguan se kishin pak miq.

Nga njëra anë, gratë beqare jetojnë pa tension dhe u japin përparësi lirisë së tyre, pasi nuk kanë askënd për t’u shqetësuar. Nga ana tjetër, gratë e martuara izolohen nga miqtë dhe të afërmit, pasi ato kërkojnë të kënaqin partnerin e tyre.

 

Burimi / emozionifeed.it

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com