Teste

December 23, 2020 | 8:55

Test personaliteti / Pakoja që zgjidhni ju tregon se kush jeni në të vërtetë

A mendoni se e njihni veten mjaftueshëm dhe të gjitha nuancat e karakterit? Ky test personaliteti do t’ju lejojë ta kuptoni pikërisht atë! Realizimi është me të vërtetë i thjeshtë: zgjidhni pakon që ju frymëzon më shumë midis atyre të propozuar dhe lexoni profilin përkatës.

Kutia Nr. 1

Nëse zgjedhja juaj ra në kutinë numër 1, ju me siguri jeni një person pozitiv me karizëm të shkëlqyeshëm. Të gjithë duan të jenë në shoqërinë tuaj, ju jeni të shoqërueshëm dhe arrini t’i bëni të gjithë të ndihen të qetë. I pasionuar, kurioz, i sigurt për veten tuaj, nuk i druheni ngjarjeve dhe ndryshimeve të papritura, por gjithmonë përballeni me guxim me ato që jeta ju vë përpara. Në një marrëdhënie romantike, ju kërkoni respekt dhe mbi të gjitha bashkëpunim. Ju nuk jeni dikush që është i gatshëm të vendos të ketë marrëdhënie të vakët.

Kutia Nr. 2

Nëse zgjedhja juaj është kutia numër dy, ju jeni një person i ëmbël, i ndjeshëm dhe jashtëzakonisht bujar. Ata që jetojnë pranë jush i perceptojnë qartë këto karakteristika tuaja dhe mund t’i admirojnë vetëm ato. Prandaj mund të jeni më të sigurt në vetvete, më të vetëdijshëm për aftësitë tuaja që ju lejojnë të mbështesni dhe të ngushëlloni ata në nevojë. Në dashuri ju jeni romantik dhe e mbuloni partnerin tuaj me vëmendje. Familja është thelbësore për ju dhe shpesh ju sakrifikoni veten me dëshirën për të ofruar gjithë qetësinë dhe mirëqenien e mundshme për njerëzit që doni.

Kutia Nr. 3

A keni zgjedhur pakon numër 3? Atëherë ju jeni një person jashtëzakonisht i vendosur. Ju jeni shumë krenar për pavarësinë tuaj të fituar dhe nuk jeni të gatshëm ta humbni atë për askënd ose për asgjë në botë. Por, pavarësisht se keni një personalitet të fortë, ju jeni empatik dhe gjithmonë të gatshëm të jepni një dorë kur ka nevojë. Në dashuri ju tërheqin burra të fortë dhe të aftë si ju, të cilët dinë të qëndrojnë para jush dhe dinë të stimulojnë vazhdimisht interesin tuaj. Një grua kërkuese? Patjeter qe po!

Kutia Nr. 4

Zgjedhja e kutisë numër 4 tregon për një person të sinqertë dhe besnik. Një person i drejtpërdrejtë që ka nevojë për të vërtetën: ta flasë dhe ta dëgjojë atë. Shumë i njohur për miqtë, për simpatinë tuaj natyrore, ju jeni në gjendje të ngritni shpirtrat dhe të largoni trishtimin. Në dashuri ju jeni pasionant, imagjinar, shumë të vëmendshëm ndaj partnerit dhe dëshirave të tij. Kjo ju bën një shok të jashtëzakonshëm!

Kutia Nr. 5

Zgjedhja e pakos numër 5 tregon një person, i cili mund të magjeps gurët! Merita për këtë nuk është pamja fizike, por personaliteti juaj kompleks dhe vërtet interesant. Ka shumë që janë varur tek ju, duke kërkuar shoqërinë dhe këshillën tuaj! Në dashuri jeni të vendosur dhe të sigurt për atë që dëshironi. Ju nuk i doni kompromiset dhe nuk jeni të gatshëm të falni gabime të mëdha dhe tradhti.

Kutia Nr. 6

Dhe së fundmi, nëse zgjedhja juaj ra në kutinë numër 6, ju jeni një idealist që jeni gjithmonë të gatshëm të luftoni për idetë dhe ëndrrat tuaja. Ju pëlqen të udhëtoni, të dini, të ballafaqoheni me realitete dhe njerëz të rinj. Ju keni një intuitë të jashtëzakonshme tek e cila mbështeteni shumë dhe nuk gaboni! Ju pëlqen të jeni në shoqëri dhe të ndani gjithçka që keni. Në dashuri jeni pasionant, origjinal dhe tërhiqeni nga burrat e hapur, spontanë dhe qesharakë.

 

 

Burimi / https://www.giornodopogiorno.org/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top