FB

September 2, 2021 | 8:55

Zgjidhni sezonin tuaj të preferuar dhe zbuloni anën e panjohur të personalitetit

Pranverë, verë, vjeshtë apo dimër? Me cilin sezon ndiheni më të lidhur? Zgjidhni të preferuarin dhe zbuloni diçka për personalitetin tuaj.

Pranverë

Është sezoni i rilindjes pas tërheqjes së gjatë të dimrit. Ditët bëhen më të gjata, lulet lulëzojnë, është një trazirë ngjyrash dhe energjie. Nëse e keni zgjedhur, jeni një person shumë entuziast dhe pasionant, sigurisht që nuk ju mungon energjia. Si një bletë kurioze, ju fluturoni nga lulja në lule, duke mbledhur shumë përvoja.

Verë

Dielli shkëlqen, temperaturat rriten, ka një ajër pushimesh. Vera është një sezon i gjallë, shumëngjyrësh, i pakujdesshëm dhe nëse e keni zgjedhur, ndoshta edhe ju jeni pak të tillë. Ju e doni argëtimin, ju pëlqen të kaloni kohë në shoqërinë e miqve.

Vjeshtë

Temperaturat fillojnë të bien, ngjyrat e natyrës bëhen më të ngrohta, kthehet dëshira për të dalë në ambiente të mbyllura për të lexuar një libër të mirë ose për të përgatitur receta të shijshme me produkte sezonale. Nëse keni zgjedhur vjeshtën, ndoshta jeni një person që e do vetminë dhe që di të vlerësojë gëzimet e vogla të jetës. Gjithashtu ju pëlqen të kaloni kohë me miqtë, por thënia “më pak, por më mirë” vlen për ju.

Dimër

I ftohti bëhet i athët, natyra tërhiqet, ditët shkurtohen dhe ju doni t’i kaloni në shtëpi, në ngrohtësi, duke pirë një çaj të mirë të shoqëruar me një kek të pjekur. Nëse keni zgjedhur dimrin, jeni një person që pëlqen të shijojë jetën në paqe. Ju e vlerësoni heshtjen, ju pëlqen të flini dhe ju pëlqen të kënaqeni me hobi në shtëpi, shpesh të lidhura me traditën.

 

 

Burimi / https://www.greenme.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top