Marrëdhënie

October 30, 2017 | 10:20

10 komplimente që asnjë grua nuk i refuzon

Komplimentet që meshkujt u bëjnë femrave janë të shumta. Femra, gruaja si një qenie e brishtë, është gjithnjë e gatshme për përkëdhelje, puthje dhe mbi të gjitha komplimente. Por, cilat janë komplimentet që çdo femër do t’i dëgjojë nga partneri i saj?

cift

Më poshtë po ju sjellim 10 komplimente që asnjë grua nuk do t’i refuzojë:

– Je argëtuese: pavarësisht idesë së përgjithshme, edhe gratë dinë të bëjnë batuta, të tregojnë barcaleta dhe të jenë autoironike. Jo vetëm burrat bëjnë për të qeshur për të bërë për vete një grua, këtë “truk” tashmë e përdorin edhe gratë për të bërë për vete një mashkull.

– Mësoj gjithnjë shumë nga ty: të shkëmbesh kulturë, dije dhe eksperiencë është një nga gjërat më të bukura që mund t’i ndodhë një çifti. Lidhja juaj është më e thellë se një marrëdhënie seksuale.

– I dua flokët e tua: je shumë e bukur, është një gjë shumë e përgjithshme dhe e lehtë për t’u thënë. Të vesh në pah një karakteristikë personale dhe të veçantë është një kompliment shumë origjinal, pasi vë në pah një detaj të vërtetë të partneres.

– Kam besim tek ty: kjo është një frazë shumë e domosdoshme sepse në njëfarë mënyre i tregon partneres që ti je i qetë dhe që liria e saj vlen dhe i bën mirë jetës në çift.

– Nuk je si të tjerat: Je speciale, ndryshe pse do të të kisha zgjedhur pikërisht ty?

– Je e zonja në gjithçka që bën: vlerësoje njeriun që rri me ty në rastet kur e bën mirë diçka në të cilën beson; ka gjithnjë nevojë për një inkurajim dhe vlerësim të tillë, edhe pse mund të të duket njeriu më i sigurt në botë!

– Je mikja më e mirë në botë: sepse të rrish bashkë nënkupton edhe këtë: të jesh njeriu më mirëkuptues dhe i besueshëm për partnerin. Më thoni…a nuk është kjo një miqësi e thellë?

– Je seksi: Komplimenti më i bukur dhe më i parezishtueshëm në një çift. Provoni ta thoni me zë të lartë që ta dëgjoni dhe vetë se sa bukur tingëllon!

– Sot dukesh shumë bukur: Një vëmendje e vogël, por që ka aftësinë të të ndryshojë gjithë humorin e ditës. Pastaj…e thënë kjo nga njeriu që do, ka një fuqi “magjike” gjithmonë.

– Je njeriu me të cilin kaloj gjithë kohën time me qejf: Njeriu me të cilin ndihem plotësisht i/e lirë. Koha është një nga gjërat më me vlerë që kemi, ndaj mendojmë që nuk ekziston “kompliment” më i bukur se kaq!

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com