FB

November 27, 2021 | 8:20

3 shenjat e zodiakut, të cilave u duhet shumë kohë për të thënë të dua

Me disa shenja të horoskopit, duhet të prisni një kohë të gjatë që ato t’ju thonë këto tre fjalë. Por do t’ia vlejë pritja, pasi këto shenja të zodiakut nënkuptojnë të ardhmen dhe ndoshta edhe përgjithmonë kur thonë se ju duan. Pra, mbani mend se kur ata e thonë atë, ata janë vërtet seriozë për ju.

Të gjitha shenjat e zodiakut kanë afatin e tyre kohor për të thënë “Të dua” dhe lajmi i mirë është se nuk ka kohë të gabuar për të thënë se sa kujdeseni për dikë. Disa prej tyre kërkojnë më shumë durim se të tjerët, por ia vlen.

  1. Bricjapi

Mund t’i duhet pak kohë që Bricjapi t’i thotë këto tre fjalë. Duke qenë se kjo shenjë e zodiakut është shumë e vetme dhe ambicioze, do t’i marrë gjërat shumë seriozisht. Pra, nuk do t’i shkonte kurrë ndërmend t’i shprehte dashurinë dikujt për të cilin nuk është i sigurt. Është e rëndësishme për të që partneriteti të funksionojë në afat të gjatë. Para se të bëjë këtë deklaratë dashurie, ai dëshiron të marrë kohë për t’u siguruar që marrëdhënia mund të zgjasë për një kohë të gjatë. Kjo është arsyeja pse ai nuk do ta thotë këtë fjali derisa të kuptojë se kjo marrëdhënie ka një të ardhme.

Bricjapët janë gjithashtu shumë të durueshëm dhe të kujdesshëm. Prandaj, ata dashurohen hap pas hapi me dikë dhe jo papritur. Ata do të angazhohen nëse ju trajtojnë si një investim afatgjatë dhe sjellin vazhdimisht kohën dhe dashurinë e tyre, duke e ditur se kërkohet përpjekje e vazhdueshme për sukses. Bricjapët kanë gjithashtu një pikëpamje më tradicionale të marrëdhënieve. Ai gjithashtu mund të presë që ju t’i thoni se e doni.

Ai është djali që ju sjell drekën kur keni harruar çantën tuaj në shtëpi, ju sjell mëngjesin në shtrat kur jeni të uritur ose mendon për atë dhuratë për ditëlindje që e dëshironi vërtet. Të qenit aty për ju është mënyra se si ai do të shprehë ndjenjat e tij ndaj jush.

  1. Ujori

Nëse hasni një Ujor, ndoshta e dini se me çfarë keni të bëni. Ujorët janë shpirtra të lirë dhe u duhet pak kohë që të pranojnë dashurinë e tyre për ju dhe që ta ndajnë atë me ju. Ata e duan pavarësinë e tyre dhe gjithashtu liritë që kanë kur janë beqarë. Për shkak të kësaj, është një punë e madhe për një Ujor që të përfshihet në një lidhje.

Për të, të thuash “të dua” do të thotë të ndjesh presionin e përkushtimit dhe patjetër do ta shmangte këtë nëse personi përballë nuk është i rëndësishëm për të. Për këtë shenjë shumë të pavarur, duhet dikush shumë i veçantë që të dëshirojë ta bëjë atë hap. Por pritja ia vlen në fund! Një Ujor i dashuruar do të jetë avokati juaj më i madh. Ai është djali që do t’ju organizojë një festë surprizë ose thjesht do të bëjë plane spontane për t’u siguruar që të kaloni mirë. Ai gjithmonë mendon ndryshe dhe i pëlqen të provojë diçka të re me ju. Mbi të gjitha, ai shpreh dashurinë e tij për ju duke krijuar eksperienca befasuese që mund t’i ndani me njëri-tjetrin.

  1. Virgjëresha

Është tipike për Virgjëreshat që të jenë shumë analitike. Kjo është arsyeja pse nuk do të nxitonte kurrë në ndonjë partneritet që nuk është e sigurt se do të jetë afatgjatë. Për të, është e natyrshme të peshojë të mirat dhe të këqijat përpara se të thotë po për ndonjë gjë ose të zbulojë ndjenjat e saj për dikë. Ajo nuk dëshiron ta bëjë veten të pambrojtur ndaj të tjerëve dhe shpejt e ndjen se është shumë herët për të folur për gjëra kaq të ndjeshme.

Ky thjesht nuk është një opsion për ta në një fazë të hershme! Në përgjithësi, asaj i pëlqen t’i marrë gjërat ngadalë dhe t’i lërë emocionet e saj të zhvillohen natyrshëm me kalimin e kohës. Ajo ka një zemër të madhe dhe do të bënte gjithçka për ata që do, por duhet të sigurohet që dikush t’i plotësojë standardet e saj të larta përpara se të arrijë gjithçka. Në rastin e saj, vetëm koha mund ta tregojë vërtet.

E njëjta gjë mund të thuhet edhe këtu: durimi ia vlen! Sepse kur mendoni se sa me kujdes vepron Virgjëresha, e dini se një deklaratë dashurie me një Virgjëreshë vjen me të vërtetë nga zemra. Në këtë rast, ajo bëri vërtet një listë në kokën e saj dhe peshoi gjithçka me kujdes. Ajo nuk jeton në një fantazi apo një iluzion. Ajo me të vërtetë mori një vendim të vetëdijshëm për atë që donte. Dhe nëse ajo dëshiron të jetë me ju, atëherë ju e dini se nuk ishte sentimentalizëm, por një vendim i mirëmenduar.

 

 

Burimi / https://zodiacshine.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top