Marrëdhënie

August 7, 2018 | 8:50

4 gjërat që ndodhin në shtrat kur mungon dashuria

Fundi i marrëdhënieve rrallë është diçka që mund të parashikohet qartë. Para se të ndodhë kjo, shpesh shfaqen shumë “simptoma” dhe shenja të dobësimit të marrëdhënies tuaj. Ndryshimet ndodhin në të gjitha aspektet, si në zakonet e përditshme dhe në momente intime, shkurtimisht, të gjitha veprimet që lidhen me lidhjen emocionale. Shikoni se çfarë ndodh në shtrat me të dashurin tuaj, pasi qëndrimet mund të tregojnë statusin e lidhjes suaj.

Këto janë 4 nga shenjat më të dukshme që tregojnë se diçka nuk shkon.

  1. Mungesa e momenteve të pasionit

Nëse filloni të planifikoni kohën e ditës kur bëni dashuri, është e mundur që flaka juaj të ketë dalë. Megjithëse pas disa muaj apo vite, intensiteti ose frekuenca mund të ndryshojë ose të ulet, ju duhet të gjeni mënyra të reja për t’u argëtuar në shtrat. Nëse në vend që ta shihni partnerin tuaj si një kënaqësi, e shihni atë si një punë, në një ditë të caktuar, duhet ta rishikoni këtë aspekt.

  1. Frustrimi

Kur kemi probleme në një lidhje emocionale, nuk ka rëndësi nëse e mohojmë atë, gjërat nuk do të zgjidhen si me magji. Është shumë e bezdisshme dhe e pakëndshme nëse kaloni nëpër një fazë negative dhe nuk bëni asgjë për ta zgjidhur atë, sepse negativiteti dhe mendimet e këqija do t’ju bëjnë të ndiheni keq. Së pari duhet të dini arsyen e vërtetë për këtë pengesë që po kaloni dhe sakrifikoni krenarinë dhe egon tuaj për të zgjidhur konfliktin.

  1. Ju largoheni nga marrëdhënia

Kur lidhjet janë në shëndetshme në të gjitha aspektet, jeta jonë e përditshme bëhet më e lehtë dhe ne jemi mirënjohës që kemi mbështetje të besueshme në jetën tonë. Megjithatë, përballë kohërave të vështira, e vërteta është se ne fillojmë të ndjehemi të pakëndshëm në praninë e partnerit tonë. Pra, përveç faktit që momentet më intime mund të jenë të mërzitshme, mund të ndodhë që edhe ti shmangim ato.

  1. Mungojnë përqafimet

Shenjat e dashurisë janë thelbësore në çdo marrëdhënie dashurie, përkrahja dhe përqafimi duhet të jetë diçka normale. Nëse partneri juaj ndalon së kërkuari dashurinë tuaj dhe ndalon t’ju prekë ashtu siç keni bërë më parë, ka mundësi që fundi i marrëdhënies tuaj të jetë i afërt. Një dashuri e qëndrueshme dhe e shëndetshme duhet të ketë të gjitha llojet e puthjeve, flirtimeve, përkëdheljet dhe veçanërisht përqafimet. Këto janë shenja që thonë se tjetri kujdeset për ju dhe mendon për një të ardhme me ju.

 

Burimi /italiafeed.com

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com