FB

February 9, 2021 | 8:40

4 shenjat e zodiakut që do kenë Shën Valentinin më me fat

Këtë vit dita e Shën Valentinit mund të jetë më e zbehtë se vitet e kaluara, për shkak të gjithçkaje që po ndodh në botë. Në fund të fundit, Mërkuri retrograd, i cili filloi më 30 janar dhe mbaron më 20 shkurt, nuk dështon kurrë të pengojë planet tona. Por për disa, 14 shkurti mund të përfundojë si një ditë e veçantë. Sipas astrologëve, ekzistojnë katër shenja të zodiakut që do të kenë Shën Valentinin më me fat.

6f6c0a47-2e8e-4120-a1b9-dbfa329a844d-getty-1298625952

“Kjo ditë është astrologjikisht pak e egër”, thotë Elisa Robyn, një këshilltare e astrologjisë. “Venusi, planeti që sundon dashurinë, është në Ujor së bashku me Saturnin dhe Jupiterin, ndërsa Mërkuri, planeti që sundon komunikimin është në retrogradë. Venusi në Ujor do të bëjë që të gjithë të dëshirojnë pak liri dhe ne do të dëshirojmë të thyejmë rregullat normale”.

Me gjithë këtë energji të madhe të Ujorit në ajrin e tyre, është një kohë e shkëlqyeshme të lidheni me partnerin tuaj romantik përmes bisedave intelektuale dhe ideve të përbashkëta. Afërdita gjithashtu do të përplasë Marsin e pasionuar në Ditën e Shën Valentinit, kështu që shkëndijat mund të fluturojnë në disa mënyra. Sigurisht, nuk mund të harrojmë që Mërkuri është në retrogradë. Pra, ekziston gjithashtu mundësia për keqkuptime dhe konfuzion.

Por mos ki frikë, thotë Robyn. “Këto tranzite nuk paralajmërojnë katastrofë, përkundrazi ato sugjerojnë një qasje unike për ditën e dashurisë.” Për shembull, kjo ditë e Shën Valentinit është veçanërisht e shkëlqyeshme për beqarët që dëshirojnë të festojnë vetë. Sipas Robyn, energjia përreth 14 shkurtit është e përsosur për të trajtuar veten dhe për të praktikuar dashurinë për veten.

Nëse jeni në një marrëdhënie, provoni diçka më të ulët dhe më të lehtë për tu planifikuar. “Kryesorja është të përqendrohemi në mënyrën se si dashuria mund të jetë e lehtë dhe për të qenë më të pranishëm me njëri-tjetrin”, thotë Robyn.

Pavarësisht nëse jeni beqar apo në një lidhje, ka disa shenja të zodiakut që do të bekohen astrologjikisht këtë vit. Kështu që këtu janë shenjat e zodiakut që do të kenë ditën e Shën Valentinit më me fat.

Luani

E gjithë energjia intensive ujore që ndodh tani bie në zonën e grafikut të Luanit që rregullon partneritetet. Siç thotë astrologia e çertifikuar Kyla Derkach, “Disa Luanë me fat në ditën e Shën Valentinit mund të zyrtarizojnë lidhjen e tyre, duke i çuar marrëdhëniet në tjetër nivel”. Nëse tashmë jeni në një lidhje, mund të rinovoni zotimet tuaja ose të gjeni një mënyrë tjetër për të thelluar lidhjen tuaj.

Peshorja

Dita e Shën Valentinit do të jetë e shkëlqyer për Peshoren, pasi do të amplifikohet shtëpia ku sundon romanca, argëtimi, krijimtaria dhe vetë-shprehja. Sipas Derkach, dikush mund të të tërheqë vëmendjen ose kjo datë mund të jetë shumë më mirë sesa prisje. “Nëse jeni çift është e domosdoshme vendosja e përparësive për këtë natë”, thotë Derkach.

Akrepi

Më shumë intimitet dhe më pak konfuzion janë duke pritur për ju dhe partnerin tuaj këtë Shën Valentin. Meqenëse Mërkuri është retrograd në një kënd të drejtë me shenjën tuaj, është një kohë e mirë për të shprehur qartë diçka që ju ka kapur. “Nëse keni qenë shumë të kujdesshëm për t’i treguar dikujt se si ndiheni, këto fjalë mund të vijnë natyrshëm në ato momente të bukura pasioni”, thotë Robyn. Partneri juaj do të jetë shumë i gatshëm për ato që keni për të thënë.

Ujori

Seksi dhe romanca nuk janë gjithmonë prioritete të një Ujori. Sidoqoftë me Venusin, planetin e dashurisë në domenin e tyre, shenjat e Ujorit do të ndjehen tepër të acaruar këtë Shën Valentin. Energjia është e përsosur nëse doni të dilni dhe të tërhiqni një partner ose të bëni diçka me gjysmën tuaj më të rëndësishme. “Ata janë shumë tërheqës dhe mund të bëjnë shumë persona të kthejnë kokën”, thotë Derkach. “Nëse janë vetëm. Ata nuk do të duhet të përpiqen shumë për të gjetur një partner. Ujorët që janë çift duhet ta trajtojnë veten me diçka tepër të ndjeshme”.

 

 

Burimi / https://www.bustle.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top