Mirëqenie

May 14, 2018 | 8:06

5 “superushqime” që mund t’i konsumoni edhe pas orës 9 të darkës

E ngrëna e darkës mund t’i prishë shumë shpejt planet tuaja për të mbajtur dietë, ose të paktën kjo është ajo që kemi dëgjuar gjithmonë.

E vërteta është se nuk është domosdoshmërisht e ngrëna gjatë një ore të caktuar ajo që nuk na lejon të vazhdojmë dietën tonë, por sasia dhe lloji i ushqimeve që konsumojmë.

fruit-dip

Nëse e gjeni stomakun tuaj duke rënkuar përpara se të shkoni për të fjetur gjumë, ju duhet të konsumoni diçka patjetër, mjafton që të jetë një ushqim me kalori të ulëta I cili do t’ju frenojë brengat e urisë e njëkohësisht nuk do të ndikojë për keq në shëndetin tuaj.

1.Fruta

2.Fruta të thata

3.Çokollatë fondente

4.Kosi

5.Kokoshka

V.H/SCAN

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com